Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  wierzytelność na cenę nabycia. Art. 877. Jeżeli druga licytacja nie doszła do skutku, wierzycielowi w ciągu dwóch tygodni od otrzymania zawiadomienia komornika przysługuje prawo (...)

 • Termin drugiej licytacji

  w tym samym dniu czy też jest wyznaczony przez sąd kolejny termin? Termin licytacji wyznacza komornik w porozumieniu z sądem. Druga licytacja jest wyznaczana na wniosek dłużnika. Powinny ją (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  druga - zakończy się sukcesem, następnym etapem postępowania jest przybicie. Po zamknięciu przetargu sąd w osobie sędziego, pod którego nadzorem odbywa się licytacja, wydaje na posiedzeniu (...)

 • Porada prawna na temat druga licytacja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat druga licytacja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Licytacja nieruchomości rolnej

  ogłoszeniu licytacyjnym podano, że jest to druga licytacja, a w rzeczywistości czwarta. Wycena nieruchomości miała powyżej 3 lat, co ma ogromne znaczenie w wycenie wartości gruntów rolnych. (...)

 • Przejęcie mieszkania przez wierzyciela

  Pierwsza licytacja nieruchomości - brak chętnych na zakup. Druga licytacja - jeden oferent proponuje zakup za cenę wywołania, wygrywa licytację, jednak nie płaci wylicytowanej kwoty w (...)

 • Skutki drugiej licytacji nieruchomości

  licytację nie stawił, wierzyciel może wystąpić o przejęcie tej nieruchomości na własność. postępowanie egzekucyjne, nieruchomości, licytacja, druga licytacja, przejęcie na własność

 • Przejęcie własności ruchomości przez wierzyciela

  , jeżeli druga licytacja nie dojdzie do skutku. Jeżeli egzekucję prowadzi kilku wierzycieli, pierwszeństwo przejęcia ruchomości na własność przysługuje temu z nich, który ofiarował najwyższą (...)

 • Wniosek o wyznaczenie II terminu licytacji ruchomości

  , egzekucja z ruchomości, sprzedaż, komornik, wniosek wierzyciela, druga licytacja, termin

 • Udział wierzyciela w licytacji nieruchomości

  ciągu tygodnia po licytacji (drugiej), składając jednocześnie rękojmię. Wierzyciele nie mogą brać udziału w licytacji – dopiero jeśli druga licytacja okaże się nieskuteczna, wierzyciel (...)

 • Egzekucja z części nieruchomości należącej do dłużnika

  licytacja, w której ceną wywołania byłoby ¾, a w przypadku, gdyby druga licytacja nie doszła do skutku – 2/3 ceny oszacowania. W przypadku, gdy dłużnik nie chce opuścić (...)

 • Egzekucja grzywien, kar pieniężnych, opłat sądowych i kosztów postępowania w sprawach cywilnych

  licytacja nie doszła do skutku;  nie ma innych wierzycieli egzekwujących;  przejęcie jest uzasadnione potrzebami jednostek organizacyjnych sądownictwa lub prokuratury, zakładów karnych lub (...)

 • Z przejęciem lokalu wierzyciel może się spóźnić

  W toku egzekucji spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu dłużników zostało wystawione na licytację. Druga bezskuteczna licytacja odbyła się 8 września (w poniedziałek), (...)

 • Zwrot nakładów na dom

  zobowiązana nie uiści, mąż będzie mógł wszcząć postępowanie o egzekucję z nieruchomości. rozwód, podział majątku, nakłady, zwrot nakładów, dom, licytacja, umowa, postępowanie

 • Kodeks cywilny

  naprawienia szkody, jaką druga strona poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy. Art. 72[1].  § 1. Jeżeli w toku negocjacji strona udostępniła informacje z zastrzeżeniem poufności, druga (...)

 • Egzekucja z własnościowego prawa do lokalu

  ustanowionych na tym prawie hipotek, prawa te będą zaspokojone w kolejności odpowiadającej przysługującego im pierwszeństwu. Z powyższego wynika, iż druga hipoteka, o której mowa w pytaniu, jako (...)

 • Krótki poradnik dla kupującego mieszkanie z licytacji komorniczej

  , gdyż podlega ono opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. (pg) mieszkanie, licytacja, komornicza, komornik, lokal

 • Zwrot wadium

  nabywcę lub od niego ściągniętej pokrywa się koszty egzekucji związane ze sprzedażą, a resztę przelewa się na dochód Skarbu Państwa. zwrot wadium, postępowanie egzekucyjne, licytacja sądowa

 • Związanie umową najmu po licytacji komorniczej

  umowy, związanie umową, hipoteka, licytacja

 • Kodeks postępowania cywilnego

  Art. 1.  Kodeks postępowania cywilnego normuje postępowanie sądowe w sprawach ze stosunków z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy, jak również w sprawach z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane