Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Służebność drogi utworzonej z kilku działek

  przebiega droga należy do nowego sąsiada, to wtedy zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej (jak w przypadku nieruchomości Pana/i rodziców

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt; 1a) droga publiczna - droga w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 (...)

 • Gdy sąsiad naruszył granice Twojej działki - opinia prawna

  budowy straciła dla niego znaczenie gospodarcze, na drodze sądowej. Oczywiście droga sądowa jest konieczna dopiero wówczas, gdy nie dojdzie do porozumienia między naruszycielem, a właścicielem sąsiedniego

 • Porada prawna na temat droga

  Nie szukaj dłużej informacji na temat droga, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje naruszenia cudzego gruntu – opinia prawna

  budowy straciła dla niego znaczenie gospodarcze, na drodze sądowej. Oczywiście droga sądowa jest konieczna dopiero wówczas, gdy nie dojdzie do porozumienia między naruszycielem, a właścicielem sąsiedniego

 • Bezpieczny majowy weekend

  - droga nr 7 - ul. Pułkowa>Legionowa - droga nr 61 - ul. Modlińska>Nieporętu - droga nr 633 - ul. Płochocińska>Radzymina - droga nr 8 - ul. Radzymińska>Mińska Maz. (...)

 • Ogrodzenie od strony drogi wewnętrznej-zgłoszenie

  się, że droga przy której zmieniliśmy ogrodzenie to droga rolna - dojazd do pól. Droga ta znajduje się na gruncie mamy, za który płaci podatek do gminy. Mama nie posiada żadnej umowy (...)

 • Ustanowienie służebności-dostęp do drogi

  droga. Zrobili ją okoliczni mieszkańcy, którzy nabywali wcześniej inne działki (dzisiaj już budowlane). Ta dzika droga, której nie ma w planach zagospodarowania przestrzennego znacznie skraca (...)

 • Zjazd z drogi publicznej

  . Chcę wystąpić do gminny o wykonanie zjazdu na tą drogę. Właściciele prywatni nie będą chcieli się na to zgodzić, ale jest to droga publiczna i zarządza nią gmina (myślę, że dopóki jest (...)

 • Droga wewnętrzna

  zlokalizowana droga, a w przypadku jego braku - do właściciela tego terenu. Z sytuacji opisanej w pytaniu wydaje się raczej wynikać, że przedmiotowa droga jest drogą wewnętrzną a więc (...)

 • Droga konieczna - ustanowienie, zmiana służebności

  uwzględnieniem potrzeb nieruchomości nie mającej dostępu do drogi publicznej oraz z najmniejszym obciążeniem gruntów, przez które droga ma prowadzić. Droga taka, jeżeli tylko istnieje taka (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Droga przy budynku Przychodni Lekarskiej - absurdy gminy

  Witam serdecznie, poszukuję porady w sprawie poniekąd prawnej. Jestem lekarzem w niewielkiej miejscowości w woj. lubuskim, wraz ze wspólnikiem wykańczam (...)

 • UNIQA odmowa wypłaty odszkodowania z OC.

  Witam. Mam taką nietypową historię do opowiedzenia i kilka pytań. A więc dawno dawno temu, 2 lipca 2008 roku około godziny 19:30 miała miejsce stłuczka. (...)

 • droga dojazdowa do dzialki

  witam kupilem działke z droga dojazdowa(bynajmniej tak mam na starych mapkach)przy której jest kilka innych dzialek,kiedy próbowałem wiechac na działke (...)

 • PRAWA OJCA DO DZIECI

  Mam rodzinę, wydawać by się mogło, że szczęśliwą. Dwójka ślicznych dzieci, żona. Niestety. Od pewnego czasu żona mnie zdradza. Jest to poważne, (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane