Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Droga konieczna gdy działka ma dostęp do drogi

  ustanowienie drogi koniecznej na obrzeżach tej działki o szerokości 6 metrów i 27 metrów długości. Ta droga konieczna znacznie skróci mu dojazd do drogi publicznej. Sąsiad który wystąpił (...)

 • Droga konieczna

  prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. służebność, droga konieczna, (...)

 • Droga konieczna dla działki niezabudowanej

  ograniczenie praw właściciela do korzystania z przedmiotu jego własności. Uznanie, że droga konieczna nie przysługuje właścicielowi nieruchomości niezabudowanej lub nieuprawianej, prowadziło (...)

 • Porada prawna na temat droga konieczna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat droga konieczna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia właściciela nieruchomości obciążonej

  dążyć do ustanowienia służebności drogi koniecznej. W braku porozumienia właścicielom gruntów sąsiednich służy odpowiednie roszczenie realizowane w drodze procesu sądowego. droga konieczna

 • Zniesienie służebności gruntowej

  , można nabyć przez zasiedzenie. zniesienie, służebność przejazdu, gruntowa, droga konieczna, roszczenie o ustanowienie

 • Służebność gruntowa przejazdu, a służebność drogi koniecznej

  koniecznej nie przysługuje (tak Sąd Najwyższy w orzeczeniu z 16 lutego 1963 r., III CR 195/62, LexPolonica nr 315369, OSNCP 1964, nr 1, poz. 19). droga konieczna, służebność, przejazd, ograniczone (...)

 • Początek biegu terminu zasiedzenia służebności

  przez wcześniejszego posiadacza samoistnego tejże służebności (np. tego od którego wydzierżawili nieruchomość). droga konieczna, służebność, zasiedzenie, zasiedzenie służebności, (...)

 • Wniosek o ustanowienie drogi koniecznej

  posiadania powstały na skutek naruszenia jest zgodny z prawem. zasiedzenie służebności, droga konieczna, ochrona posiadania, służebność, nieruchomość

 • Zaniedbana nieruchomość gminna

  powyżej. nieruchomość, immisje, prawo sąsiedzkie, sąsiad, powództwo negatoryjne, droga konieczna, utrzymanie, prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia, odśnieżanie

 • Gdy sąsiad naruszył granice Twojej działki - opinia prawna

  budowy straciła dla niego znaczenie gospodarcze, na drodze sądowej. Oczywiście droga sądowa jest konieczna dopiero wówczas, gdy nie dojdzie do porozumienia między naruszycielem, a właścicielem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • droga konieczna

  Potrzebuje pomocy przy pisaniu wniosku do sądu o drogę konieczną lub zasiedzenie i nie wiem czy najpierw pisać o zasiedzenie czy o drogę konieczną? (...)

 • nie chcę drogi koniecznej po swojej działce

  Witam, mam problem z moim sąsiadem który rości o ustanowienie służebności drogi koniecznej po mojej działce. Zgodnie z przepisem art. 145 § 1 (...)

 • współwłasnośc a droga konieczna

  Ja tez mam podobny problem jest pole ktora ma 2 współwłascieli(udziały 50%).Teraz współwłaściciel A ma dobry dojazd do pola a współwłaściciel (...)

 • droga konieczna a istniejący dojazd

  Mam pytanie czy sąd oddali wniosek o ustanowienie drogi koniecznej przez prywatną posesję w sytuacji gdy na posesji jest inna droga dojazdowa? Na istnieje (...)

 • darowanie działki a droga konieczna

  Czy w przypadku podarowania części działki dla mnie przez rodziców, działka będzie osobną nieruchomością? Chodzi mi o to czy będę mógł starać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane