Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup działki pod budowę domu

  regulowane są bezpośrednio przez obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy, a tylko w przypadku jego dezaktualizacji lub braku - przez decyzję o warunkach zabudowy wydawana (...)

 • Unieważnienie umowy notarialnej

  jesteśmy w stanie określić, jakie może być tu rozstrzygnięcie sądu.   Nieruchomość, droga konieczna, służebność, odpowiedni dostęp, akt notarialny, nieważność

 • Dysponowanie służebością na cele budowlane

  ustanowienia drogi koniecznej biegnącej przez nieruchomość sąsiednią, jak i ustanowienia służebności gruntowej umożliwiającej przeprowadzenie przyłączy do mediów przez tą nieruchomość (...)

 • Opinia prawna na temat droga konieczna przez las pozwolenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat droga konieczna przez las pozwolenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo przejazdu i przechodu

  to więc większą gwarancję rzetelności wyceny. Więcej informacji na ten temat w artykule Jak uregulować stosunki z sąsiadem? prawo przejazdu, przechodu, dostęp do drogi, pozwolenie na budowę, droga (...)

 • Zabudowanie drogi koniecznej

  Posiadam działkę budowlaną, na której brak drogi, jest natomiast ustanowiona tzw. droga konieczna (prawo przechodu i przejazdu o szerokości 4 m) ustanowiona aktem notarialnym. W chwili jak starałam

 • Droga dojazdowa do lokalu użytkowego

  lokalu użytkowego również jest składnikiem nieruchomości wspólnej, więc załatwienie dojazdu od tej strony będzie wymagało takiego samego działania, jak opisane powyżej. wspólnota, droga konieczna, (...)

 • Czym się różnią czynności zwykłego zarządu od czynności przekraczających zwykły zarząd?

  konieczna zgoda wszystkich współwłaścicieli. Zgoda taka nie stanowi zgody osoby trzeciej w rozumieniu art. 63 k.c., przybiera ona postać oświadczenia woli o rozporządzaniu, a jej brak skutkuje

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane