Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup działki pod budowę domu

  regulowane są bezpośrednio przez obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy, a tylko w przypadku jego dezaktualizacji lub braku - przez decyzję o warunkach zabudowy wydawana (...)

 • Unieważnienie umowy notarialnej

  jesteśmy w stanie określić, jakie może być tu rozstrzygnięcie sądu.   Nieruchomość, droga konieczna, służebność, odpowiedni dostęp, akt notarialny, nieważność

 • Dysponowanie służebością na cele budowlane

  ustanowienia drogi koniecznej biegnącej przez nieruchomość sąsiednią, jak i ustanowienia służebności gruntowej umożliwiającej przeprowadzenie przyłączy do mediów przez tą nieruchomość (...)

 • Porada prawna na temat droga konieczna przez las pozwolenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat droga konieczna przez las pozwolenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo przejazdu i przechodu

  to więc większą gwarancję rzetelności wyceny. Więcej informacji na ten temat w artykule Jak uregulować stosunki z sąsiadem? prawo przejazdu, przechodu, dostęp do drogi, pozwolenie na budowę, droga (...)

 • Zabudowanie drogi koniecznej

  Posiadam działkę budowlaną, na której brak drogi, jest natomiast ustanowiona tzw. droga konieczna (prawo przechodu i przejazdu o szerokości 4 m) ustanowiona aktem notarialnym. W chwili jak starałam

 • Czym się różnią czynności zwykłego zarządu od czynności przekraczających zwykły zarząd?

  innych nieruchomości (wspólna droga), a wymieniona na wstępie inwestycja ma na celu zwiększenie użyteczności jednej z nich". "Nawet w warunkach podejmowania przez większość współwłaścicieli

 • Droga dojazdowa do lokalu użytkowego

  lokalu użytkowego również jest składnikiem nieruchomości wspólnej, więc załatwienie dojazdu od tej strony będzie wymagało takiego samego działania, jak opisane powyżej. wspólnota, droga konieczna, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane