Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Droga gminna

  niej korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem. droga gminna, droga publiczna, ustawa, definicja, drogi publiczne

 • Koszty oświetlenia dróg osiedlowych spółdzielni

  ulic. Ten koszt ponosić będzie spółdzielnia a pośrednio mieszkańcy w ramach opłat. drogi, oświetlenie, droga gminna, droga publiczna, droga prywatna

 • Jakie rodzaje dróg wyróżnia się w Polsce?

  . www.gov.pl/infrastruktura rodzaje dróg, Polska, sieć drogowa, droga publiczna, kategoria drogi, klasa, zarządca drogi, autostrada, droga ekspresowa, droga krajowa, wojewódzka, (...)

 • Porada prawna na temat droga gminna a droga publiczna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat droga gminna a droga publiczna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Utrzymanie drogi gminnej

  W pobliżu posiadanej przeze mnie działki rolnej znajduje się droga publiczna gminna. Droga ta jest całkowicie nieprzejezdna od lat 11, porośnięta przez drzewa i krzewy. Użytkownicy (...)

 • Zjazd z drogi publicznej

  . Chcę wystąpić do gminny o wykonanie zjazdu na tą drogę. Właściciele prywatni nie będą chcieli się na to zgodzić, ale jest to droga publiczna i zarządza nią gmina (myślę, że dopóki (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  , poz. 115, z późn. zm.); 1b) droga wewnętrzna - droga w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych2) droga twarda - drogę z jezdnią o nawierzchni (...)

 • Ogrodzenie od strony drogi wewnętrznej-zgłoszenie

  się, że droga przy której zmieniliśmy ogrodzenie to droga rolna - dojazd do pól. Droga ta znajduje się na gruncie mamy, za który płaci podatek do gminy. Mama nie posiada żadnej umowy (...)

 • Ustanowienie służebności-dostęp do drogi

  ). służebność, droga konieczna, nieruchomość, przejazd, droga publiczna, dojazd, krótsza droga

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  to droga publiczna. Drogi wewnętrzne z kolei nie stanowią żadnej z ww. kategorii – por. art. 8 ust. 1 ustawy o drogach publicznych. Nie są to zatem drogi publiczne. Nawet jeżeli nieruchomość, (...)

 • Droga wewnętrzna

  opinii właściwego zarządu powiatu. Zatem, aby dowiedzieć się, czy dana droga jest drogą gminną, należy zapoznać się z odpowiednią uchwałą rady gminy. Drogi niezaliczone do żadnej kategorii (...)

 • Dostęp do drogi publicznej

  bezpośredni dostęp do tej drogi albo dostęp do niej przez drogę wewnętrzną lub przez ustanowienie odpowiedniej służebności drogowej. planowanie, zagospodarowanie, przestrzenne, dostęp, droga, (...)

 • Droga konieczna gdy działka ma dostęp do drogi

  ewentualnie uzasadnione, gdyby np. zamierzał się budować na danym gruncie.  droga konieczna, służebność, droga publiczna, odpowiedni dostęp, dostęp, nieruchomość

 • Zakres ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

  gospodarczymi tego podmiotu.Ustawa o świadczeniu usług droga elektroniczną została uchwalona w ramach szerszego pakietu ustaw regulujących handel odbywający się przy wykorzystaniu systemów teleinformatycznych

 • Zaniedbana nieruchomość gminna

  powyżej. nieruchomość, immisje, prawo sąsiedzkie, sąsiad, powództwo negatoryjne, droga konieczna, utrzymanie, prowadzenie cudzych spraw bez zlecenia, odśnieżanie

 • Pomoc de minimis - Co to jest i jak na tym skorzystać?

  . Jednym z tych wyjątków, de facto sprawiającym, iż pomoc publiczna staje się powszechnie możliwa, jest pomoc publiczna de minimis. Nie oznacza to oczywiście, iż Państwo każdemu, kto (...)

 • Służebność drogowa - prawa i obowiązki

  do wystąpienia o zniesienie lub wygaśnięcie służebności w sytuacji, gdy do działki sąsiada dochodzi droga publiczna na odległość 6m, a teren między drogą a działką jest nieużytkiem (...)

 • Kwestionowanie postanowienia zabezpieczającego

  roku połowę swojego pola i odciął się tym samym od dostępu od drogi publicznej. Ta droga publiczna biegnąca wzdłuż linii lasu nie była używana i zaczęła zarastać. Zabezpieczenie roszczenia (...)

 • Planowane zmiany na drogach

  Polskiej. Ponadto do ustawy wprowadzono definicję drogi o znaczeniu obronnym, wskazując, że jest to droga publiczna (lub jej odcinek) wyznaczona w okresie pokoju, przewidziana do wykorzystania (...)

 • Służebność przejazdu

  jednak przeszkód, aby strony zrobiły to w drodze umowy cywilno-prawnej.   służebność, droga konieczna, droga publiczna

 • Własność działek pod drogi po podziale ziemi

  zdaniem potraktowana jako informacja publiczna na temat majątku gminy. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego (...)

 • Naruszenie własności przez zaśnieżanie drogi

  Pan wystąpić na drogę sądową o zaprzestanie naruszeń i przywrócenie stanu zgodnego z prawem. droga, publiczna, śnieg, wykroczenie, własność, naruszenie

 • Zabrano Ci nieruchomość pod drogi publiczne? Sprawdź jakie masz prawa - opinia prawna

  . wywłaszczenie, nieruchomość, decyzja, lokalizacji inwestycji, droga publiczna, wojewoda, zarząd, droga, własność, właściciel, Skarb Państwa, zarzuty, skarga, przejście, egzekucja, (...)

 • Prawo przejazdu i przechodu

  członkom Spółdzielni. W międzyczasie została wybudowana droga publiczna (w miejsce istniejącej od lat drogi gruntowej) przebiegającą w odległości 15 m od północnej strony mojego budynku. (...)

 • Jak przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla potrzebującego?

  - miesięcznego okresu, przy czym pierwszy okres liczy się od dnia rozpoczęcia zbiórki publicznej, aż do momentu rozdysponowania ofiar. Nie należy jednak zapominać, że zbiórka publiczna (...)

 • Wydzielenie działki na drogę publiczną

  , wydzielona droga jest drogą publiczną oraz przebieg tej drogi przewiduje obowiązujący w dacie orzekania plan zagospodarowania przestrzennego. podział, działka, nieruchomość, droga, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane