Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej

  powyżej przepisy dają, ze względu na szczególne okoliczności uprawnienie do skierowania wnioskodawcy do DPS ustalonego przez organ wydający decyzję. Oczywiście, w takim kontekście, wskazanie

 • Opłaty za pobyt w DPS

  alimentacyjnych, jeżeli są one połączone z nadmiernym uszczerbkiem dla niego lub dla jego najbliższej rodziny. opłaty, dom opieki społecznej, ubezwłasnowolniony, DPS, opieka społeczna, opłaty, (...)

 • Co nowego dla ubogich i seniorów?

  .  Zob. ogłoszenie o programie Senior+ edycja 2018.  ubogi, senior, bezdomny, schronisko, opieka, ogrzewalnia, noclegownia, dom pomocy społecznej, DPS, usługi opiekuńcze, Senior+, Opieka (...)

 • Porada prawna na temat dps

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dps, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Schroniska dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi

  skierowaniu do domu pomocy społecznej, będzie można przyznać tymczasowe schronienia w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi na czas oczekiwania na umieszczenie w DPS, jednak (...)

 • Zniesienie współwłasności działki niepodzielnej

  wstępnymi - zgodnie z umową zawartą z kierownikiem DPS-u: w przypadku osoby samotnie gospodarującej, jeżeli dochód jest wyższy niż 250 % kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, jednak (...)

 • W domach pomocy społecznej i innych placówkach ma być lepiej

  prowadzącym placówki na dostosowanie tych placówek do nowych wymogów. DPS, dom pomocy społecznej, placówka całodobowej opieki, pomoc społeczna, ochrona zdrowia psychicznego, seniorzy, (...)

 • Umieszczenie w domu pomocy społecznej

  społecznej lub dom pomocy społecznej są obowiązane do zawiadomienia o tym właściwego sądu, a jeżeli osoba taka nie ma przedstawiciela ustawowego lub opiekuna - prokuratora. DPS, dom pomocy społecznej

 • Dom opieki dla osób starszych

  funkcji zabudowy sąsiedniej. Sugerował, że art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami posługuje się pojęciem domu pomocy społecznej (jak doczytałem chodzi jednak o publiczny dps). Natomiast art. (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  zaistnienia takiego zdarzenia prawnego jak umieszczenie osoby uprawnionej w domu pomocy społecznej - wyjaśnił NSA. opłata za pobyt, dom pomocy społecznej, DPS, rodzina, opłaty, dom starców, decyzja

 • Weterani zwolnieni z odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej

  ; dom pomocy społecznej, DPS, pomoc społeczna, weteran, kombatant, ofiara represji, wojna, Korpus Weteranów Walk o Niepodległość

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty od osoby studiujacej?

  Witam, Jestem jedynym synem, oboje rodziow nie pracowalo, sa rozwiedzeni, i niestety stan ich zdrowia sie pogarsza. W kazdej chwili moga ich wziac do (...)

 • Dom pomocy społecznej - opłaty !

  Witam. chciałabym się dowiedzieć kto ponosi obowiązek płacenia za pobyt w DPS? Kiedy gmina płaci za pobyt mieszkańca DPS? Witam, Serdecznie zapraszam (...)

 • opieka nad rodzicem

  moja matka jest w czasowym zakladze opiekunczym, staram sie o umieszczenie jej w domu starcow.wypelnilam wszystkie dokumenty, ale moj brat odmawia udzielenia (...)

 • Wniosek o umieszczenie w DPS

  Witam! Chciałabym zapytać o procedurę umieszczania osoby składającej wniosek o umieszczenie w DPS. Do kogo należy skierowac wniosek? Kto wydaje taką (...)

 • pozbycie sie prawa do ojca

  witam mam problem typu ojca pijaka i nie dającego mi i mojej siostrze nic całe życie. ojciec ma status bezdomnego i przebywa DPS, który wystąpił (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane