Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu

  w tej prośbie? Czy po sprawie spadkowej wystarczy podpisać u notariusza dokumenty (jakie?) stwierdzające, że zgadzam się na dożywotnie użytkowanie przez moją mamę "mojej" części mieszkania (...)

 • Przekazanie mieszkania po śmierci

  Państwo stać się właścicielami mieszkania na podstawie umowy dożywocia. Jeżeli w umowie tej nie zastrzegą Państwo np. prawa służebności osobistej mieszkania na przedmiotowej nieruchomości, (...)

 • Uczestnicy egzekucji z nieruchomości

  Czy dożywotnie użytkowanie i dożywotnia bezpłatna służebność mieszkania wpisana w III dziale księgi wieczystej są ograniczanymi prawami rzeczowymi? Czy osoba posiadająca wpisane takie (...)

 • Opinia prawna na temat dożywotnie użytkowanie mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dożywotnie użytkowanie mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłaty za media po podpisaniu umowy dożywocia

  lub w rzeczach oznaczonych co do gatunku, użytkowanie, służebność osobista oraz uprawnienie do powtarzających się świadczeń należą do treści prawa dożywocia. W tym wypadku mamy więc (...)

 • Nieruchomość obciążona dożywociem

  przypadku umowy dożywocia, gdyż jej istota polega na tym, że osoba X (syn) nabywa własność nieruchomości, w zamian za dożywotnie utrzymanie – często polega to na ustanowieniu służebności (...)

 • Umowa darowizny

  nieruchomości służebnością mieszkania lub inną służebnością osobistą albo spełniać powtarzające się świadczenia w pieniądzach lub w rzeczach oznaczonych co do gatunku, użytkowanie, (...)

 • Rozporządzanie nieruchomością obciążoną prawem dożywocia - opinia prawna

  nieruchomości służebnością mieszkania z ograniczeniem jej wykonywania do części nieruchomości. Jak więc wynika z powyższego część nieruchomości jest obciążona prawem służebności osobistej (...)

 • Mir domowy może naruszyć także właściciel

  cywilnego (tekst jedn. Dz. U. z 2005 roku, Nr 31, poz. 266 ze zm.). Podobnie jest w razie oddania mieszkania w dożywotnie użytkowanie. Dlatego sprawcą przestępstwa naruszenia miru domowego (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  pięćdziesięciu lat od jego ustanowienia. Rozdział III  Użytkowanie przez rolnicze spółdzielnie produkcyjne Art. 271. Użytkowanie gruntu stanowiącego własność Skarbu Państwa (...)

 • Ustanowienie służebności pod wpływem podstępu

  osobistej na rzecz matki (dożywotnie użytkowanie połowy nieruchomości). Nieruchomość ta stanowiła odrębny majątek męża (ojca). Obdarowana córka ustanowiła tę służebność w tym samym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Księgi wieczyste a likwidacji wpisu służebności

  Kiedyś ojciec otrzymał działkę od dziadka w formie darowizny. Na działce była nałożona służebność dożywotnie w księgach wieczystych na rzecz (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • Zakup mieszkania z dożywotnim bezpłatnym użytkowaniem

  Witam, Chciałabym kupić na kredyt mieszkanie. Mieszkanie to zostało przekazane właścicielce w akcie darowizny. W akcie widnieje zapis, że właścicielka (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

  Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane