Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwrot rzeczy zajętych przez Policję

  postępowania karnego rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń (...)

 • Jakie dokumenty mogą być dowodami przed sądem?

  zgodności z oryginałem. Czy dokument prywatny może stanowić dowód w sprawie? Dokument prywatny stanowi dowód tego, że osoba, która go podpisała, złożyła oświadczenie zawarte (...)

 • Jak odzyskać rzecz zatrzymaną przez Policję - opinia prawna

  ). Zatrzymanie rzeczy w toku postępowania przygotowawczego regulują przepisy kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z art. 217 § 1 k.p.k., rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie (...)

 • Porada prawna na temat dowód w sprawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dowód w sprawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nielegalnie uzyskany dowód w procesie karnym

  kaseta). W systemie prawa polskiego taki zakaz nie obowiązuje. Oznacza to, że jeżeli de facto doszło do nagrania kasety, to co do zasady może ona stanowić dowód w sprawie. Ocena (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego

  apelacji od wyroku końcowego. W przedmiotowej sprawie, złożył Pan wniosek dowodowy wraz z przedmiotem dowodu (wydrukiem) do akt. W takiej sytuacji sędzia nie może samowolnie wydać Panu (...)

 • Nagrywanie rozmów a sfera prywatności

  W sprawach karnych Przewodniczącemu KPWiG przysługują uprawnienia pokrzywdzonego określone w przepisach Kodeksu postępowania karnego w zakresie, w jakim zostały naruszone lub zagrożone (...)

 • Podstawa zatrzymania rzeczy przez Policję

  ? Wydaje się, że w Polsce jest domniemanie niewinności? Zgodnie z art. 217 kodeksu postępowania karnego Policja może zatrzymać rzecz, która może stanowić dowód w sprawie. Policja (...)

 • Przeszukanie mieszkania w porze nocnej

  cierpiący zwłoki. Poza tym proszę pamiętać, iż kodeks i tak nakazuje, aby w/w postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, (...)

 • Zwrot zatrzymanych rzeczy

  Prokuratura zatrzymała w trakcie przeszukania w moim domu sześć tomów (format A-4 gruby skoroszyt) mojej kopiowanej przeze mnie z internetu korespondencji z moim konkubentem, jako dowód (...)

 • Ksero dokumentu jako dowód w sprawie

  formy pisemnej, dowód ze świadków lub z przesłuchania stron w sprawie między uczestnikami tej czynności na fakt jej dokonania jest dopuszczalny w wypadku, gdy dokument obejmujący (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dowód w sprawie - nagranie

  Zostałam zmuszona przez męża (szantaż)do powiedzenia czegoś i zostało to przez niego nagrane na tel. komórkowy. Teraz mąż grozi mi że na rozprawie (...)

 • Kradziony dowód w sprawie

  Mój brat został skazany za rozbój. Wyglądało to tak że uderzył kolegę i zabrał mu komórkę. Podał się o samoukaranie i dostał 2,2. Minął (...)

 • dowód w sprawie

  Witam Mam pytanie czy kopia nagrania może być dowodem w sprawie?Z góry dziękuję

 • SMS jako dowód w sprawie

  Witam Mam pytanie czy sms może być dowodem w sprawie o rozwód?Czy może być traktowany jako dowód knieuczciwości męża?Z góry dziekuję

 • weksel jako dowód w sprawie?

  Mój mąż alkoholik, obecnie nie mieszkający ze mną, pożyczył pieniądze od pewnego mężczyzny, teraz ten mężczyzna przyszedł do mnie z wekslem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane