Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dowód osobisty dla 13-latka jako paszport

  Europejską i jej państwami członkowskimi, uznających ten dokument za wystarczający do przekraczania ich granicy. Zatem dla przekroczenia granic poza Unią Europejską niezbędny jest paszport. dowód (...)

 • Dowód osobisty - czyli co?

  samego dokumentu: seria i numer dowodu osobistego, data wydania dowodu, data ważności, kto wydał dowód osobisty. Jak długo ważny jest dowód osobisty wydany po 1.03.2015 r.? 10 (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  .). dowód osobisty, wymiana dowodu osobistego, utrata dowodu osobistego, opłata za wymianę dowodu, kiedy musimy wymienić dowód

 • Porada prawna na temat dowód osobisty dla 15-latka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dowód osobisty dla 15-latka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zagubiony dowód osobisty

  stanowiącego podstawę unieważnienia dowodu osobistego. Naszym zdaniem w tej sytuacji można wystąpić do organu unieważniającego dowód osobisty (a więc organu który wydał dany dowód (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  jest zapis: Osoba, która utraciła dowód osobisty, jest obowiązana niezwłocznie zawiadomić o tym najbliższy organ gminy. Organ ten wydaje zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, ważne do (...)

 • Dowód i paszport dla obywatela za granicą

  dowód osobisty i paszport polski? Gdzie powinna wystąpić o te dokumenty? DOWÓD OSOBISTY Zagadnienia wydania dowodu osobistego zostały uregulowane w art. 32 i nast. ustawy o ewidencji (...)

 • Dowód osobisty dla bezdomnego

  , pomimo że członkiem spółdzielni jestem ja i posiadam prawo do mieszkania. Czy mogę - i w jaki sposób uzyskać aktualny (ważny) dowód osobisty? Osoba będąca obywatelem polskim ma prawo otrzymać (...)

 • Odbiór dowodu osobistego

  Przebywająca na stałe poza granicami kraju córka zgubiła dowód osobisty. Przyleci na parę dni do Polski złożyć dokumenty na nowy dowód oraz aby upoważnić mnie pełnomocnictwem notarialnym (...)

 • Nakłady z majątku wspólnego na osobisty sąd ustala z urzędu

  majątku wspólnego, nakłady, majątek osobisty, majątek odrębny, majątek wspólny, dowód, inicjatywa dowodowa, wniosek, z urzędu

 • Gdy pojazd specjalny przestaje nim być, czy zmienić dokumenty? - opinia prawna

  (jeżeli była wydana), dowód osobisty (zazwyczaj do wglądu). Wymiana dowodu rejestracyjnego nie może więc być pretekstem do zmiany klasyfikacji pojazdu, usprawiedliwionym powodem takiej zmiany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dowód osobisty dla 17latka.

  Witam, Mam 17 lat, i mam pytanie, ponieważ mieszkam w Wielkiej Brytanii, moi rodzice również, ale nie ma opcji aby razem złożyli wniosek o odnowienie (...)

 • Dowod osobisty dla dziecka

  Słyszałam,ze dziecko nawet 3 letnie powinno miec w świetle nowego prawa dowod osobisty(tymczasowy oczywiscie).Ale moje pytanie brzmi,co jesli dziecko (...)

 • Czy dowód osobisty muszę mieć zawsze przy sobie?

  Czy mogą mnie spotkać jakieś konsekwencje, jeśli nie będę miał przy sobie dowodu osobistego a np. zażyczy go sobie policja? Czy wystarczy nosić (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane