Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  dostawy towarów są inne niż wymienione w ust. 6 podmioty, jeżeli przedmiotem dostawy są nowe środki transportu.8. Za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów nie uznaje się dostawy (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  . Wartość dostawy wynosi 10.000 zł, po przeliczeniu na złotówki. Brak listu przewozowego zobowiązuje podatnika do wykazania takiej dostawy jako sprzedaż krajową.   Nie wiadomo jednak, (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  ustawy o VAT miejscem dostawy towarów w przypadku towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy, nabywcę lub przez osobę trzecią jest miejsce, w którym towary znajdują (...)

 • Porada prawna na temat dostawy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dostawy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  dokonania dostawy towarów lub świadczenia usług na rzecz podmiotu innego niż zarejestrowany podatnik VAT - po uprzednim pisemnym zawiadomieniu naczelnika urzędu skarbowego w terminie do końca (...)

 • Wystawianie faktur

  później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Jeśli jednak przed dokonaniem dostawy towaru bądź wykonaniem (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  dostawy są wysyłane lub transportowane na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium państwa członkowskiego rozpoczęcia wysyłki lub transportu przez dokonującego dostawy, nabywcę (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  dostawy zapłata dotyczyła. Wyjątkiem są tu jednak: dostawy paliw płynnych, gazowych oraz następujące dostawy towarów: dostawy silników spalinowych tłokowych, wewnętrznego (...)

 • VAT na towary z Chin

  dostawy towarów w przypadku towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy, nabywcę lub przez osobę trzecią jest miejsce, w którym towary znajdują się w momencie (...)

 • Zamówienie z wolnej ręki

  państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.W przypadku zamówień na:dostawy wody za pomocą sieci wodociągowej lub odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej, dostawy

 • Noworoczne zmiany w VAT

  wyłącznie na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje, pod warunkiem prowadzenia szczegółowej dokumentacji przez dokonującego dostawy towarów potwierdzającej dokonanie dostawy (...)

 • Podstawowe definicje w zamówieniach publicznych - co powinieneś wiedzieć?

  przypadku umowy kupna-sprzedaży, umowy dostawy. Z dostawą mamy również do czynienia w sytuacji, gdy własność przedmiotu dostawy nie przechodzi na zamawiającego, a nabywa on tylko określone (...)

 • Jakie są szczególne momenty powstania obowiązku podatkowego dla małego podatnika?

  odpłatną dostawę, w przypadku nieodpłatnego świadczenia usług, zrównanego z odpłatnym, w przypadku importu towarów, importu usług, w przypadku dostawy towarów, dla której podatnikiem jest nabywca, (...)

 • Miejsce świadczenia dostawy

  towary znajdują się w momencie dostawy Po czwarte- w przypadku dostawy gazu w systemie gazowym, energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym, energii cieplnej lub chłodniczej przez sieci

 • Wartość zamówienia a dostawy tego samego rodzaju - opinia prawna

  a wykonawcą, których przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane. Przez dostawy ustawa rozumie z kolei nabywanie rzeczy, praw oraz innych dóbr, w szczególności na podstawie umowy sprzedaży, (...)

 • Kupujący odpowie za długi podatkowe sprzedawcy. W trzech branżach

  majątkowej lub jeżeli na dzień dokonania dostawy towarów łącznie były spełnione następujące warunki: a) podmiot dokonujący dostawy towarów z załącznika był wymieniony w wykazie podmiotów, (...)

 • Zmiany w obrocie paliwami opałowymi

  ;także dokładny adres odbioru oleju opałowego. Potwierdzenia dostawy oleju opałowego dokonasz: wysyłając zgłoszenie zamykające przewóz z Portalu PUESC albo aplikacji mobilnej, lub za pośrednictwem

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  ; w przypadku gdy dostarcza towary na rzecz podmiotu odbierającego w celu dokonania dostawy towarów po zakończeniu przewozu towarów, 2.  wewnątrzwspólnotowej dostawy

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz łączną wartość wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów - w odniesieniu do poszczególnych kontrahentów. W przypadku tzw. transakcji trójstronnych (...)

 • Otrzymanie zaliczki a informacja VAT-UE

  wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów - w odniesieniu do poszczególnych kontrahentów. Dla celów ustalenia, czy należy wykazywać wartość zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy w (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  pozycji 4: „Rejestracja podatników VAT UE” należy zaznaczyć kwadrat pierwszy o treści: podatnik podlegający obowiązkowi rejestracji jako podatnik VAT czynny dokonuje wewnątrzwspólnotowej dostawy

 • Konsultacje ws. opodatkowania zbycia nieruchomości komercyjnych

  transakcja dostawy nie stanowi zbycia przedsiębiorstwa lub ZCP, z zastrzeżeniem, że nabywca rozwiązał umowy w najwcześniejszym możliwym terminie, w którym nie poniesie on negatywnych skutków

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  dostawy jest podatnik VAT zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Wystarczające będzie zatem posiadanie numeru unijnego z jakiegokolwiek powodu, aby dokonać skutecznej wewnątrzwspólnotowej dostawy

 • VAT a transakcja łańcuchowa

  również jego dostawy, przyjmuje się, że wysyłka lub transport jest przyporządkowana dostawie dokonanej dla tego nabywcy, chyba że nabywca ten udowodni, że wysyłkę lub transport towaru należy (...)

 • VAT a dostawa rosyjskiemu odbiorcy

  , to wysyłka lub transport tego towaru jest przyporządkowana tylko jednej dostawie; jeżeli towar jest wysyłany lub transportowany przez nabywcę, który dokonuje również jego dostawy, przyjmuje (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy, jeżeli podatnik przed jej dokonaniem złożył formularz VAT-R/UE, w którym zaznaczył, że będzie dokonywał wewnątrzwspólnotowej dostawy i przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane