Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  towarów lub świadczenia usług poza terytorium kraju.   Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest opodatkowana stawką 0%, a zatem stawką niższą niż 22%. Dlatego też, zgodnie z punktem (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  podmiot.4. Jeżeli dostawa towaru lub wykonanie usługi powinny być potwierdzone fakturą, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak niż w 7. dniu, licząc (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  kraju (art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT), to dostawa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu w świetle ustawy o VAT. Dla tej dostawy nie powstanie więc obowiązek podatkowy w podatku VAT na terytorium (...)

 • Porada prawna na temat dostawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dostawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  , jak również przez wspólnoty mieszkaniowe na rzecz właścicieli lokali 37 Dostawa nieruchomości 38 Dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi

 • VAT na towary z Chin

  . 2 ustawy o VAT." Ponadto, na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega również eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Zgodnie z treścią

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  PCC). Jaki VAT obowiązuje przy sprzedaży nieruchomości podlegającej temu podatkowi? Co do zasady dostawa obiektów i usług budowlanych, a także dostawa gruntu niezabudowanego

 • VAT od sprzedaży opon używanych

  . 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 113; podatników podatku od wartości dodanej, jeżeli dostawa tych towarów była opodatkowana podatkiem od wartości dodanej na zasadach odpowiadających regulacjom zawartym (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  jako dostawa towarów. Zatytułowanie tej grupy w ten sposób stanowi konsekwencję wyznaczenia zakresu stosowania obniżonej stawki przy zastosowaniu klasyfikacji statystycznej - PKWiU i

 • Zwolnienia od VAT

  dentystów oraz techników dentystycznych; usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz dostawa towarów i świadczenie

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  . 113 ustawy);podatników, jeśli dostawa tych towarów była opodatkowana marżą;podatników podatku od wartości dodanej, jeżeli dostawa tych towarów była zwolniona przedmiotowo

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zastaw na rzeczy

  Klient nie zaplacic reszty ceny ani tez wydać rzeczy ktora otrzymał na podstawie zaliczki i platnosci w 12 ratach na podstawie podpisanej umowy ktora (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • PILNE Odstąpienie od umowy w przeciągu 10 dni - strona internetowa

  Witam serdecznie, Zakupiłem stronę internetową za pośrednictwem Allegro (aukcja metodą Kup Teraz od firmy z zastrzeżeniem, żę mogę odstąpić (...)

 • spór z bankiem

  spór z bankiem o nieprawidłowy kurs przelewu walutowego cytat odpowiedzi od banku: "Szanowny Panie W związku z reklamacją zarejestrowaną w dniu 2011-08-09 (...)

 • opodatkowanie usług medycznych

  witam, weszły w życie przepisy o opodatkowaniu różnych usług medycznych , czy wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania szpitala również jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane