Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  towarów lub świadczenia usług poza terytorium kraju.   Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest opodatkowana stawką 0%, a zatem stawką niższą niż 22%. Dlatego też, zgodnie z punktem (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  podmiot.4. Jeżeli dostawa towaru lub wykonanie usługi powinny być potwierdzone fakturą, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak niż w 7. dniu, licząc (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  kraju (art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT), to dostawa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu w świetle ustawy o VAT. Dla tej dostawy nie powstanie więc obowiązek podatkowy w podatku VAT na terytorium (...)

 • Porada prawna na temat dostawa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dostawa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych

  dostawa nieruchomości komercyjnych stanowi dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. W wyjątkowych okolicznościach dostawa nieruchomości komercyjnych może zostać (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  , jak również przez wspólnoty mieszkaniowe na rzecz właścicieli lokali 37 Dostawa nieruchomości 38 Dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi

 • VAT na towary z Chin

  . 2 ustawy o VAT." Ponadto, na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega również eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Zgodnie z treścią

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  PCC). Jaki VAT obowiązuje przy sprzedaży nieruchomości podlegającej temu podatkowi? Co do zasady dostawa obiektów i usług budowlanych, a także dostawa gruntu niezabudowanego

 • VAT od sprzedaży opon używanych

  . 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 113; podatników podatku od wartości dodanej, jeżeli dostawa tych towarów była opodatkowana podatkiem od wartości dodanej na zasadach odpowiadających regulacjom zawartym (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  jako dostawa towarów. Zatytułowanie tej grupy w ten sposób stanowi konsekwencję wyznaczenia zakresu stosowania obniżonej stawki przy zastosowaniu klasyfikacji statystycznej - PKWiU i

 • Zwolnienia od VAT

  dentystów oraz techników dentystycznych; usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz dostawa towarów i świadczenie

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  . 113 ustawy);podatników, jeśli dostawa tych towarów była opodatkowana marżą;podatników podatku od wartości dodanej, jeżeli dostawa tych towarów była zwolniona przedmiotowo

 • WDT - wywóz przez nabywcę własnym transportem

  , wewnątrzwspólnotowa dostawa, transakcje wewnątrzwspólnotowe

 • Aport gruntu do spółki z o.o. a VAT

  jego odprowadzenia do urzędu skarbowego. Spółka z kolei będzie mogła wykazać VAT naliczony i ubiegać się o jego zwrot z urzędu skarbowego.Ważne jest jednak, aby rozstrzygnąć, czy dostawa (...)

 • Handel złomem

  , dostawa, sprzedaż

 • Jak wystawia się faktury VAT-marża?

  , jeżeli dostawa tych towarów była zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 113 ustawy; podatników, jeżeli dostawa tych towarów była opodatkowana (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  niż 203) 36  Dostawa nieruchomości 37  Dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), z wyjątkiem dostawy paliw płynnych, gazowych (...)

 • Stawka 0% VAT przy eksporcie i WDT

  warunkami. Po pierwsze dana dostawa musi być wewnątrzwspólnotową dostawą towarów, a więc musi to być dostawa realizowana przez polskiego podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT UE (zgodnie (...)

 • Transakcje wewnątrzwspólnotowe w VAT

  . 535, ze zm.) VAT, UE, transakcje,wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, WE

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 97, poz. 970, ze zm.) rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego, WDT, WNT, VAT, faktury, wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, wewnątrzwspólnotowe (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  , formularz VAT-R, załącznik VAT-R/UE, podatnicy czynni, rejestrowanie się dla potrzeb wewnątrzwspólnotowych, import usług, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, wewnątrzwspólnotowa dostawa

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  towarów) przed dniem 1 stycznia 2008 r.  36  Dostawa nieruchomości  37  Dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  gruntowych  46    Dostawa produktów (rzeczy) - dokonywana przy użyciu urządzeń służących do automatycznej sprzedaży, które w systemie bezobsługowym przyjmują należność (...)

 • Sprzedaż gruntu a podatek VAT

  towary używane rozumie się budynki i budowle lub ich części - jeżeli od końca roku, w którym zakończono budowę tych obiektów, minęło co najmniej 5 lat. Dostawa takich towarów jest zwolniona (...)

 • Jak rozliczać podatek VAT w umowach z zastrzeżeniem prawa własności i przy przewłaszczeniu na zabezpieczenie?

  obowiązującej ustawy o VAT, jakim jest dostawa towarów. Definicja ta nawiązuje do definicji zawartej w art. 5 (1) VI Dyrektywy, która przewiduje, iż >>dostawa towarów (...)

 • Sprowadzanie odpadów z Niemiec

  ust. 1, że opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, podlegają: odpłatna dostawa towarów. Oznacza to, żę Państwa opinia, iż obowiązek podatkowy powstaje w momencie sprzedaży odzyskanych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zastaw na rzeczy

  Klient nie zaplacic reszty ceny ani tez wydać rzeczy ktora otrzymał na podstawie zaliczki i platnosci w 12 ratach na podstawie podpisanej umowy ktora (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • PILNE Odstąpienie od umowy w przeciągu 10 dni - strona internetowa

  Witam serdecznie, Zakupiłem stronę internetową za pośrednictwem Allegro (aukcja metodą Kup Teraz od firmy z zastrzeżeniem, żę mogę odstąpić (...)

 • spór z bankiem

  spór z bankiem o nieprawidłowy kurs przelewu walutowego cytat odpowiedzi od banku: "Szanowny Panie W związku z reklamacją zarejestrowaną w dniu 2011-08-09 (...)

 • opodatkowanie usług medycznych

  witam, weszły w życie przepisy o opodatkowaniu różnych usług medycznych , czy wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania szpitala również jest (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane