Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  dostarczyć płatnikowi składek. W przypadku ustalenia wcześniejszej daty ustania niezdolności do pracy będzie wydawana przez ZUS decyzja o braku prawa do zasiłku chorobowego. Dokumentowanie (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zaświadczenia lekarskiego wydrukowanym z systemu teleinformatycznego (zaświadczenia lekarskiego wystawionego w trybie alternatywnym) albo kopia zaświadczenia lekarskiego, stwierdzających (...)

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  chorobowym albo zapewniającą prawo do świadczeń za okres choroby, jest uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego, nie nabyła prawa (...)

 • Porada prawna na temat dostarczenie zwolnienia lekarskiego do krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dostarczenie zwolnienia lekarskiego do krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego do ZUS

  ujawnił bowiem zamiar skorzystania ze zwolnienia lekarskiego. Ustęp 2 powołanego już wyżej przepisu stanowi, iż ubezpieczony, którego płatnik składek zgłasza do ubezpieczenia chorobowego (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  ), które trafi automatycznie do ZUS i płatnika. Jeśli dostaniesz wydruk zwolnienia elektronicznego (e-ZLA), a twój płatnik składek ma profil elektroniczny na PUE ZUS — nie składaj (...)

 • Dostarczenie zwolnienia lekarskiego

  chorobowym albo zapewniającej prawo do świadczeń za okres niezdolności do pracy z powodu choroby, o nieustaleniu prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku (...)

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS

  pracodawcy, który musi na czas dostarczać dokumenty do ZUS? Co w przypadku kiedy pracodawca nie dostarczył na czas mojego zwolnienia a ja nie dostałem na czas zasiłku chorobowego? Rzeczywiście, (...)

 • Wypowiedzenie a choroba pracownika

  uzyskaniem zaświadczenia lekarskiego o niezdolności do pracy, wypowiedzenie jest skuteczne i jego termin biegnie niezależnie od późniejszej choroby pracownika. Okres zwolnienia lekarskiego (...)

 • Zwolnienie lekarskie - termin doręczenia

  dostarczyć najpierw pracodawcy, on zaś przekazuje je do ZUS-u, który wypłaca zasiłek. Do wyliczenia terminu powyższego wlicza się soboty i niedziele - jeśli jednak koniec terminu przypada (...)

 • Termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS

  W jakim terminie musi pracodawca dostarczyć zwolnienie lekarskie (opieka nad dzieckiem chorym pracownika) do ZUS? Jaki jest termin dostarczenia zwolnienia lekarskiego do ZUS - zwolnienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwolnienie lekarskie

  Czy mozliwe jest odmowienie przyjecia zwolnienia lekarskiego pracownika przez pracodwce?Moja zona pracuje w sklepie spozywczym.Wiadomo,ze takie osoby musza (...)

 • L4

  Miałbym ważne pytanie. Jestem zatrudniony w firmie na 1/4etatu ,wypracowuje co miesiąc ilośc godzin równą 3/4etatu (ponad 120h) ,jestem obecnie na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane