Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  administracji publicznej o doręczenie albo 2) wyraził zgodę na doręczenie jej pism za pomocą tych środków. § 2. skreślonyArt. 40. § 1. Pisma doręcza się stronie, a gdy strona działa przez (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  akceptowalne i obie przynoszą pożądane skutki. Często zatem sukces zastosowanego środka zależeć będzie od zwyczaju panującego w określonym sądzie. Z tego też względu zasadnym jest wnosić wniosek o (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zarządzenia, a gdy kodeks przewiduje doręczenie z urzędu - od jego doręczenia. Art. 165. § 1. Terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego. § 2. Oddanie pisma (...)

 • Porada prawna na temat doręczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat doręczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • I - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO – Przepisy ogólne

  elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jeżeli strona: 1) wystąpiła do organu administracji publicznej o doręczenie albo 2) wyraziła zgodę na doręczenie (...)

 • Jak skutecznie doręczyć wypowiedzenie umowy o pracę?

  powiadomieniem o tym adresata – to doręczenie oświadczenia woli, a tym samym rozwiązanie umowy o pracę - nastąpiło przez doręczenie awiza (przez umieszczenie w drzwiach mieszkania adresata (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  realizacji gwarancji procesowych jego uczestników. Art. 142. Doręczenie bez zachowania przepisów niniejszego rozdziału uważa się za dokonane, jeżeli osoba, dla której pismo (...)

 • Doręczenie pism procesowych

  , gdyby Pan odmówił przyjęcia pisma. Prosimy także o zapoznanie się z treścią artykułu Przywrócenie terminu w postępowaniu cywilnym doręczenie pism procesowych, skuteczne doręczenie (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym

  można wzywać lub zawiadamiać osoby telefonicznie albo w inny sposób stosownie do okoliczności, pozostawiając w aktach odpis nadanego komunikatu z podpisem osoby nadającej. Doręczenie bez zachowania

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  zapłaty, bo mieszkamy gdzie indziej (wniosek o doręczenie nakazu zapłaty), w związku z tym nie zgadzamy się na zajęcie naszej pensji przez komornika (zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli

 • Wniosek o uzasadnienie wyroku

  obrońcę) 3) sygnaturę akt 4) nazwę pisma - Wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku 5) treść pisma np. na podstawie art. 422 k.p.k. uprzejmie proszę o sporządzenie na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyrok- doręczenie

  Jeśli sprawa o eksmisję zakończy się korzystnie dla powoda (właścieila lokalu) i nie będzie miał on podstawy do żądania uzasadnienia, a wyrok (...)

 • e-Sądy a terminy odpowiedzi n pisma sądowe

  Witam, Pytanie dotyczy kwestii formalnych: dzięki zdobyczom techniki uzyskałem dostęp do akt swojej sprawy przez internet. Przeglądając te akta dostrzegłem (...)

 • Awizo to doręczenie przesyłki?!

  Witajcie. Dostałem wczoraj a raczej nie dostałem list. Bo dostałem awizo. Mimo że cały dzień w domu czekałem na paczkę jak tuman, i nie wychodziłem (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Wyrok ale co dalej???

  Witam serdecznie, sprawa wygląda następująco 18.03.2014 r. odbyła się rozprawa o podwyższenie alimentów na mojego 5-letniego syna. Wyrok: Podwyższanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane