Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  administracji publicznej o doręczenie albo 2) wyraził zgodę na doręczenie jej pism za pomocą tych środków. § 2. skreślonyArt. 40. § 1. Pisma doręcza się stronie, a gdy strona działa przez (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  akceptowalne i obie przynoszą pożądane skutki. Często zatem sukces zastosowanego środka zależeć będzie od zwyczaju panującego w określonym sądzie. Z tego też względu zasadnym jest wnosić wniosek o (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  zarządzenia, a gdy kodeks przewiduje doręczenie z urzędu - od jego doręczenia. Art. 165. § 1. Terminy oblicza się według przepisów prawa cywilnego. § 2. Oddanie pisma (...)

 • Porada prawna na temat doręczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat doręczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • I - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO – Przepisy ogólne

  elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną, jeżeli strona: 1) wystąpiła do organu administracji publicznej o doręczenie albo 2) wyraziła zgodę na doręczenie (...)

 • Jak skutecznie doręczyć wypowiedzenie umowy o pracę?

  powiadomieniem o tym adresata – to doręczenie oświadczenia woli, a tym samym rozwiązanie umowy o pracę - nastąpiło przez doręczenie awiza (przez umieszczenie w drzwiach mieszkania adresata (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  realizacji gwarancji procesowych jego uczestników. Art. 142. Doręczenie bez zachowania przepisów niniejszego rozdziału uważa się za dokonane, jeżeli osoba, dla której pismo (...)

 • Doręczenie pism procesowych

  , gdyby Pan odmówił przyjęcia pisma. Prosimy także o zapoznanie się z treścią artykułu Przywrócenie terminu w postępowaniu cywilnym doręczenie pism procesowych, skuteczne doręczenie (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym

  można wzywać lub zawiadamiać osoby telefonicznie albo w inny sposób stosownie do okoliczności, pozostawiając w aktach odpis nadanego komunikatu z podpisem osoby nadającej. Doręczenie bez zachowania

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  zapłaty, bo mieszkamy gdzie indziej (wniosek o doręczenie nakazu zapłaty), w związku z tym nie zgadzamy się na zajęcie naszej pensji przez komornika (zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli

 • Wniosek o uzasadnienie wyroku

  obrońcę) 3) sygnaturę akt 4) nazwę pisma - Wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku 5) treść pisma np. na podstawie art. 422 k.p.k. uprzejmie proszę o sporządzenie na (...)

 • Podstawy wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty

  zapłaty, sprzeciw, doręczenie, postępowanie upominawcze

 • Jak skutecznie dołączyć regulamin do umowy?

  niebezpieczny (Dz. U. 2000 r., Nr 22, poz. 271). regualmin umowy, wzorce umowne, ogólne warunki umów, umowa, doręczenie wzorca, konsument

 • Doręczanie pism stronie posiadającej pełnomocnika

  pism. Jeżeli strona (uczestnik postępowania) reprezentowana przez pełnomocnika sama zgłasza wniosek o uzasadnienie i doręczenie jej odpisu uzasadnionego orzeczenia lub o doręczenie jej odpisu (...)

 • Jak kontaktować się z organami podatkowymi?

  -prawnik.pl doręczenie, pismo, podanie, organ,

 • Miejsce zamieszkania małżonka w sprawie rozwodowej

  niestawiennictwa jednej ze stron i wydawany jest wyrok zaoczny czyli przy obecności tylko jednej strony. doręczenie, rozwód, małżonek, miejsce zamieszkania, sprawa rozwodowa

 • Przetrzymywanie rzeczy wydanych Policji

  prawo niezwłocznie złożyć wniosek o sporządzenie i doręczenie jej postanowienia sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu zatrzymania. O prawie takim osobę należy pouczyć. Doręczenie odpowiedniego

 • Zarządzenie wykonania kary - termin na odwołanie

  doręczenie także następuje z urzędu. Proszę zwrócić uwagę, iż jeżeli strona będzie obecna na posiedzeniu, to nawet jeśli złoży wniosek o doręczenie postanowienia, termin będzie biegł (...)

 • Brak adresu pozwanego a umorzenie postępowania

  się, iż siedziba firmy znajduje się w Polsce, wówczas procedura będzie podobna: doręczenie adresu pozwanego, wydanie i doręczenie nakazu zapłaty, uprawomocnienie nakazu zapłaty, (...)

 • Doręczenie pisma sądowego na nieistniejący adres

  przepisów o doręczeniach w Kodeksie postępowania cywilnego oraz definicji przedsiębiorcy z Kodeksu cywilnego). Zatem doręczenie pod adres ujawniony w CEIDG nie może być traktowane jako doręczenie (...)

 • Data doręczenia decyzji administracyjnej

  , doręczenie, postępowanie, odwołanie, termin, forma, faks, pisemna

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  doręczenie jego odpisu oskarżonemu, wzywając go do składania wniosków dowodowych w terminie 7 dni od doręczenia mu aktu oskarżenia. Jeżeli akt oskarżenia zawiera wniosek, o którym mowa (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  właściwej w sprawach podatkowych, zwanej dalej „obcą władzą”, z wnioskiem o doręczenie pisma organu podatkowego. § 2. Wniosek, o którym mowa w § 1, powinien zawierać dane (...)

 • Doręczenie wyroku

  doręczenie odpisu wyroku (wniosek ten winien być należycie opłacony znakami opłaty sądowej w kwocie 6 zł) lub wystąpić o doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem (gdy sprawę rozpatrywał (...)

 • Doręczenie w postępowaniu cywilnym

  , a zatem wszędzie, jeśli nie może nastąpić doręczenie w miejscu zamieszkania lub w miejscu pracy. W tym przypadku, doręczenie może nastąpić tylko i wyłącznie do rąk własnych pozwanego. (...)

 • Doręczenie odpisów z akt sprawy

  naliczeniu i wskazaniu (wezwaniu) przez sąd. Może Pan również zażądać wystawienia rachunku czy faktury VAT. doręczenie, odpis, akta sprawy, sąd, kserokopie, dokument, oskarżony, obrońca, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyrok- doręczenie

  Jeśli sprawa o eksmisję zakończy się korzystnie dla powoda (właścieila lokalu) i nie będzie miał on podstawy do żądania uzasadnienia, a wyrok (...)

 • e-Sądy a terminy odpowiedzi n pisma sądowe

  Witam, Pytanie dotyczy kwestii formalnych: dzięki zdobyczom techniki uzyskałem dostęp do akt swojej sprawy przez internet. Przeglądając te akta dostrzegłem (...)

 • Awizo to doręczenie przesyłki?!

  Witajcie. Dostałem wczoraj a raczej nie dostałem list. Bo dostałem awizo. Mimo że cały dzień w domu czekałem na paczkę jak tuman, i nie wychodziłem (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Wyrok ale co dalej???

  Witam serdecznie, sprawa wygląda następująco 18.03.2014 r. odbyła się rozprawa o podwyższenie alimentów na mojego 5-letniego syna. Wyrok: Podwyższanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane