Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  . Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 23.00-5.00 wynosi 60 km/h, z zastrzeżeniem ust. 2.2. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr 97, poz. 970). VAT, dopuszczalna ładowność pojazdu, pojazd specjalny, odliczenie VAT

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  samochód na podstawie umowy leasingu, którego dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż określona wg wzoru „Lisaka”. Zgodnie z umową leasingu, podatnik dokonał pierwszej wpłaty w wysokości

 • Porada prawna na temat dopuszczalna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dopuszczalna , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kto może żądać sądowej waloryzacji zobowiązań pieniężnych?

  , że: waloryzacja sądowa dopuszczalna jest tylko co do świadczeń pieniężnych, waloryzacji dokonuje się na wniosek strony – nigdy z urzędu, waloryzacji nie może żądać strona prowadząca

 • Emerytury i renty w 2019 r.

  równa 70% przeciętnego wynagrodzenia z 2018 r. 3209,60 zł dopuszczalna roczna kwota przychodu 13 755,60 zł      graniczna roczna kwota przychodu 38

 • Pomoc publiczna - kto i kiedy może ją uzyskać?

  publiczna staje się powszechna i dopuszczalna – jest to pomoc de minimis. Czym jest pomoc de minimis Otóż Komisja Europejska uznała, że do pewnego progu finansowego pomoc publiczna jest w ogóle

 • Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem

  kierowcy – 3 dopuszczalna ładowność – 740 kg masa całkowita – 2,5 tony             Pierwsza rata jest ratą wstępną i (...)

 • Zmiana powództwa

  ), sąd przekaże całe zmienione powództwo właściwemu sądowi okręgowemu. Jeśli zaś zmiana powództwa, polegająca na zgłoszeniu nowego roszczenia obok roszczenia pierwotnego nie jest dopuszczalna (...)

 • Kierujący pojazdami

  lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy. 3. Na terytorium

 • Praca zmianowa

  pracowników po upływie określonej liczby godzin, dni lub tygodni. ##baner## W jakim systemie czasu pracy dopuszczalna jest praca zmianowa? Według art. 146 Kodeksu pracy praca zmianowa jest dopuszczalna (...)

 • Uprawnienia posiadającego prawo jazdy kat. B

  przekracza 3,5 t nie oznacza, że pojazd taki może być kierowany przez osobę posiadającą prawo jazdy kategorii B. prawo jazdy, pojazd, dopuszczalna masa całkowita, ciągnik siodłowy, kierowca

 • Interwencja uboczna w procesie

  dopuszczalna? Interes prawny Interwenient uboczny nie ma w zasadzie roszczenia, którego by mógł dochodzić w drodze samodzielnego pozwu czy pozwu interwencyjnego. Ma tylko interes prawny w (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  powinny być ustalone w przepisach wewnątrzzakładowych obowiązujących u pracodawcy.  Bez względu na stosowany system czasu pracy dopuszczalna jest praca zmianowa, a ustalenie rozkładów (...)

 • Co dalej z samochodami z kratką?

  odpowiednio:             1 - jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niż 425 kg,          

 • VAT 2014r. Vat od samochodów z kratką

  ; jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niż 425 kg, 2 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa lub większa niż 493 kg, 3 lub więcej – jeżeli (...)

 • Zasady świadczenia pracy w porze nocnej, niedziele i święta

  dopuszczona w systemie pracy weekendowej, co jest oczywistą konsekwencją tego systemu. Praca w niedziele i święta, aby była dopuszczalna, musi być przewidziana w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  ) pojazdów samochodowych innych niż wymienione w pkt 1-5, w których liczba miejsc (siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi: 1 - jeżeli dopuszczalna ładowność jest równa (...)

 • Skuteczność porozumienia zmniejszającego alimenty zasądzone wyrokiem - opinia prawna

  dopuszczalna jest egzekucja z niepodzielonego majątku dorobkowego dłużnika, a skutkiem przeprowadzenia tej egzekucji jest podział majątku na wniosek wierzyciela i następcza egzekucja z poszczególnych

 • Zatrudnienie w Szwajcarii, praca w polskim biurze

  ; bez administracyjnej rejestracji działalności w Polsce – z punktu widzenia podatkowego jest dopuszczalna). Zagraniczny przedsiębiorca posiadający biuro w Polsce i zatrudniający w nim pracowników

 • Przeniesienie praw głównego najemcy

  dopuszczalna w razie, gdy przepisy przewidują taka możliwość. Jeśli uchwała rady gminy przewiduje możliwość i przypadki, w których dopuszczalna jest zmiana najemcy mieszkania kwaterunkowego (...)

 • Rusza e-myto. Kierowcy osobówek też zapłacą

  0,22 zł 0,16 zł *DMC – dopuszczalna masa całkowita Wjeżdżając na płatny odcinek zobaczysz znak T-34. Tabliczka posiada tło barwy pomarańczowej (folia odblaskowa) z białą (...)

 • Czy obrona blokowa jest dopuszczalna w kodeksie karnym?

  oskarżonego od podjęcia jakichkolwiek działań w procesie i brak jakiejkolwiek współpracy z organami sprawiedliwości. W takim kształcie obrona blokowa jest dopuszczalna i nie może negatywnie (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  USTAWA z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych Dz. U. 2006 r. Nr 121 poz. 844 (tekst jednolity), Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1.  Ustawa normuje: 1) podatek od nieruchomości; 2) podatek (...)

 • Dopuszczalna nierówność dzieci najemców...

  Zróżnicowanie ochrony interesów mieszkaniowych lokatorów w przypadku śmierci jednego ze współnajemców nie narusza Konstytucji Zakwestionowany przepis Kodeksu cywilnego prowadzi (...)

 • Badanie techniczne samochodu

  zaświadczenia z okręgowej stacji kontroli pojazdów. pojazd samochodowy, dopuszczalna masa całkowita, odliczenie VAT, badanie techniczne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane