Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,podlega karze grzywny albo karze nagany. § 2. Kto w celu (...)

 • Zakaz palenia tytoniu w zakladzie pracy

  , który dopuszcza, by na należących do niego terenie palono wyroby tytoniowe. Zgodnie bowiem z art. 13 ust. 1 pkt. 3 ustawy, kto dopuszcza na podległym mu terenie do palenia tytoniu (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  instytucje i laboratoria. Art. 47. Minister właściwy do spraw zdrowia, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw nauki, ministrem właściwym do spraw szkolnictwa wyższego oraz (...)

 • Opinia prawna na temat doplaty do tytoniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat doplaty do tytoniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów

  wyrobów tytoniowych należy sięgnąć do ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (dalej jako: ustawa o tytoniu). Art. 8 ust. 1 ww. (...)

 • Ustawa antynikotynowa

  wyrobów tytoniowych,2a) działalność wychowawcza i informacyjna,3) tworzenie warunków ekonomicznych i prawnych zachęcających do ograniczenia używania tytoniu,4) informowanie o szkodliwości (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  podatku, o którym mowa w ust. 1, stosuje się także do rzeczy stanowiących mienie osoby fizycznej, zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu przed dniem przybycia tej osoby na terytorium (...)

 • Kurczą się miejsca "na papieroska"?

  , ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych oraz ministrowi właściwemu do spraw sprawiedliwości Ponadto w szczególnych przypadkach lekarz prowadzący leczenie będzie mógł zezwolić (...)

 • Stawki podatku akcyzowego przy imporcie alkoholu

  detalicznej, z zastrzeżeniem ust. 2a;  dla cygar i cygaretek - do wysokości 149,00 zł za każde 1 000 sztuk;  dla tytoniu do palenia:  ciętego tytoniu do (...)

 • Jakich pamiątek nie przywozić z wakacji?

  skierowana do sądu. Sędzia może natomiast ukarać nas pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do lat 5 i kazać zapłacić 10 tys. zł na rzecz organizacji zajmującej się ochroną przyrody. Takie (...)

 • Zakaz palenia tytoniu- ustawa antynikotynowa

  W jakich miejscach nie można palić tytoniu na tle przepisów nowej ustawy? Zakaz palenia tytoniu określa art. 5 ustawy antynikotynowej. W myśl tego przepisu niedopuszczalne jest palenie tytoniu:1. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • Palenie na klatce schodowej - grzywna nawet do 5 tys. złotych !!!

  Zgodnie z prawem palenie tytoniu na klatkach schodowych jest zakazane. Zakaz palenia tytoniu obowiązuje w różnych miejscach, które ogólnie zostały (...)

 • Jak wyciągnąć dane techniczne ze spółdzielni...?

  Spółdzielnia w 2001, na moj wniosek (złożony ze wzgledu na zbyt duze doplaty za ogrzewanie mieszkania) docieplila ścianę budynku (nie wiem jakim (...)

 • Jak nie płacic PKP ?!?!?!POMOCY :)

  Mam do zaplacenia mandacik z PKP :))za brak doplaty do 1-klasy (dluga historia ;) ) mandatu nie przyjołem od kanara. no i dostalem wlasnie wezwanie do (...)

 • kraków dopłaca do ruiny!

  hej, wesołych i spokojnych swiat na wstepie. jadac ostatnio rondem ogiar katynia przypomnialem sobie o dziwnej budowli, na google earth map zobaczylem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane