Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, dzienny dom pomocy, dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, schronisko i dom dla bezdomnych oraz klub samopomocy. Ośrodkami (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. 2002 r., Nr 42, poz. 371, ze zmianami) dom pomocy społecznej, pomoc społeczna, zezwolenie

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  lokal mieszkalny.  Za dom jednorodzinny należy więc rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych

 • Porada prawna na temat dom

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dom, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta dożywotnia. UOKiK wykrywa nieuczciwe praktyki

  Hipoteczny Dom zobowiązała się do zaniechania stosowania niedozwolonej praktyki, poprzez zawieranie nowych umów, które w swojej treści nie będą zawierać zakwestionowanego postanowienia i przedstawienie

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości

  na dom. Od czasu, kiedy zamieszkałem w domu z żoną, zrobiłem masę generalnych remontów - nie brałem na to wszystko faktur. Co mi grozi? Nie potrafię wycenić domu, a agent, który ubezpieczał dom

 • Dom wybudowany na działce spadkodawcy

  ) traktowałem jako "dom letniskowy". Przyjeżdżałem do domu rodziców tylko kilka razy do roku. Niestety, dom rodziców nie dość ze mały, to jeszcze w opłakanym stanie wymagał i nadal wymaga (...)

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?

  kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. 2008 r., Nr 234, poz. 1572) upadły, konsument, osoba prywatna, dom, mieszkanie, masa upadłości, długi, bankrut, sędzia-komisarz, syndyk

 • Skutki działu spadku

  Na działce syna rodzice wybudowali dom dwurodzinny, w którym mieli zamieszkać wspólnie z dziećmi. Po śmierci ojca syn twierdzi, że dom jest tylko jego własnością. Syn nie posiadał nigdy (...)

 • Rozliczenie nakładów na majątek spadkodawcy

  majątkowy spadkodawcy. Jeżeli jednak dom ów co do zasady wchodził wprawdzie w skład majątku, który spadkodawca nabył jeszcze przed wstąpieniem w związek małżeński, to nie wydaje się, aby dom (...)

 • Dom letniskowy

  zakres tej definicji się nie zmienił. Obecnie jednak pojęciem tym posługuje się ustawa Prawo budowlane, choć go nie definiuje. Dom letniskowy podlega tym samym wymogom co inne domy wskazane w prawie

 • Zasady korzystania z domów dla matek z małoletnimi dziećmi

  gwarantowane przepisami ma świadczyć dom? Standard podstawowych usług świadczonych przez dom obejmuje: 1) w zakresie interwencyjnym: a) zapewnienie schronienia kobietom w ciąży w okresie okołoporodowym,b

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  podatnik korzysta z domu jedynie w celach wypoczynkowych, sezonowo, wówczas należy taki dom uznać za letniskowy. Jeżeli natomiast dom letniskowy jest wykorzystywany jako miejsce zamieszkania przez (...)

 • Budynek wolnostojący i w zabudowie bliźniaczej

  mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej. Określenie czy dany dom jest wolnostojący lub w zabudowie bliźniaczej jest stwierdzeniem stanu faktycznego. Może oczywiści dojść do sytuacji, że od początku (...)

 • Eksmisja lokatora z nabytej nieruchomości

  wyposażenie domu, bądź umowa sprzedaży może nie obejmować wyposażenia domu. Zasadą jest jednak, że umowa sprzedaży nie dotyczy rzeczy ruchomych stanowiących przedmiot własności lokatora. nieruchomość, (...)

 • Wpis domu do księgi wieczystej

  , jeden to mieszkalny, drugi to budynek produkcyjny, gospodarczy i usługowy dla rolnictwa. Stan faktyczny to dom i garaż. Czy to, że dom znajduje się na działce leśnej, a nie budowlanej, ma dla (...)

 • Długi współmałżonka

  i Pani męża, to dom także stanie się Waszą współwłasnością. Jeżeli nieruchomość należy do majątku wspólnego małżonków to i dom należy do ich majątku wspólnego. Sposobem na podział (...)

 • Ujawnienie nieruchomości w księdze wieczystej

  rozdzielenia własności domu od własności działki. Co zrobić, żeby ujawnić dom w hipotece na jedynego właściciela domu? Hipoteka wpisuje to, co ma przekazane z rejestru gruntów. A ja chcę mieć (...)

 • Podział majątku na sprawie rozwodowej

  są bezsprzecznie spełnione. Jeśli podział majątku nie jest zbyt skomplikowany można go przeprowadzić w ramach procesu rozwodowego. Jeśli w skład majątku wspólnego wchodzi dom i samochód, majątek (...)

 • Wygaśnięcie hipoteki przymusowej

  wieczystej dom nie jest ujawniony w wpis hipoteki przymusowej nastąpił w 2002 roku. W celu zabezpieczenia oznaczonej wierzytelności można nieruchomość obciążyć prawem, na mocy którego wierzyciel (...)

 • Nabycie domu od spadkobiercy a zapisy w księgach

  Chcę nabyć dom, którego właścicielem jest osoba, która odziedziczyła ten dom w spadku. Jest prawomocny wyrok sądu w tej sprawie. W księdze wieczystej ciągle wpisany jest poprzedni (zmarły) (...)

 • Jakie mam prawo do współwłasności domu?

  ;łdziedziczy) Pani zasadniczo także składniki jego majątku osobistego (czyli dom i nieruchomość).

 • Cofnięcie zgody na zamianę mieszkania na dom

  , umowa zamiany, akt notarialny, dom, mieszkanie, lokal komunalny, gmina,

 • Czy żona może wynająć mężowi ich wspólny dom?

  Małżeństwo (wspólność majątkowa) posiada dom, w tym domu mąż prowadzi działalność gospodarczą. Czy żona może wynająć dom mężowi na prowadzenie działalności gospodarczej? Czy taka (...)

 • Podział majątku a udział w spółce z o.o.

  nakładów, dom, nieruchomość, wycena

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  mieszkalnych, koszty uzyskania przychodu, dochód 19 %, przychód ze sprzedaży nieruchomości mieszkalna, mieszkanie, dom, lokal mieszkalny, PIT

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • dom

  w grudniu 2009 minął termin oddania mi do użytku domu jednorodzinnego spółdzielnia która mi go buduje lekceważy problem a on pociąga za sobą potęzne (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Darowizna mieszkania dla syna od rodziców, jakie prawa prawa żony?

  Rodzice chcą przepisać dom dla mnie. Z żoną nie mamy rozdzielności majątkowej. Jak dokonać przepisania domu aby był on wyłącznie moją własnością? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane