Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prace nad zmianami w ustawie o świadczeniach emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych

  musi w swoim korpusie osiągnąć określony wiek, np. dla podoficerów to minimum 50 lat.Ważna jest też górna granica wieku. Dla posterunkowych i podoficerów określono ją na 55 lat. Po osiągnięciu (...)

 • Zmiany w zasadach zatrudniania młodocianych

  wieku została podwyższona do 16 roku życia. Zatrudnianie osoby poniżej tego wieku jest zabronione i zagrożone karą grzywny. Uściślono także, że wolno zatrudniać tylko tych młodocianych, (...)

 • Wiek a uprawnienie do renty rodzinnej

  Czy prawo wdowca do renty rodzinnej po zmarłej żonie zależy od wieku? Jeżeli tak to jaka jest dolna granica? (proszę wskazać podstawę prawną). Zgodnie z przepisami ustawy o emeryturach (...)

 • Opinia prawna na temat dolna granica wieku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dolna granica wieku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawy orzeczenia wyroku w zawieszeniu

  ograniczenia wolności oraz kary grzywny). Możliwe jest więc warunkowe zawieszenie wykonania kary za przestępstwo, za które dolna granica kary wynosi 2 lata, jeżeli sąd karę taką orzeknie. (...)

 • Zaostrzenie kar i pomoc pokrzywdzonym w proponowanej nowelizacji Kodeksu karnego

  surowiej, zarówno poprzez zaostrzenie dolnej, jak i górnej granicy kary. Wobec wielokrotnych recydywistów, dolna granica kary będzie podlegać podwojeniu. Ponadto wobec takich osób nie będzie (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  wysokość zasiłku rodzinnego? Od dnia 1 listopada 2012 roku wysokość miesięcznego zasiłku wynosi: 77,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia, 106,00 zł na dziecko w wieku (...)

 • Dzieci będą bezpieczniejsze. Rząd zajął się pedofilami

  . Chodzi tu zwłaszcza o stosowanie nowych leków, które będą ograniczać popęd seksualny gwałciciela. Podwyższona zostanie też granica wieku, do której prawo będzie chronić osoby niepełnoletnie (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  , jeżeli zgodnie z prawem państwa wydania orzeczenia jest to przestępstwo wymienione w art. 607w pkt 1-33, zagrożone karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej (...)

 • Alimenty od byłego męża - opinia prawna

  zarobkowe i majątkowe możliwości zobowiązanego. Jest to granica nieprzekraczalna nawet wtedy, gdyby ramy te uniemożliwiały pokrycie wszystkich usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego do alimentacji. Owe

 • Emerytura dla nauczyciela

  charakterze, zalicza się także okres skierowania, na podstawie odrębnych przepisów, do pracy pedagogicznej za granica. Wreszcie (Pani jako urodzona po 1948 r. a przed 1969 r.), nie przystąpiła (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dorosłe dziecko

  Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • wysokość alimentów

  Witam. Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji ile mogą wynosić alimenty na dziewczynkę,która we wrześniu będzie miała 4 latka. Jej tata zarabia (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane