Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozew o alimenty na rzecz dziecka

  wolny od opłat. Wzór takiego pozwu o alimenty podajemy poniżej. wzór pozwu o alimenty, pozew o alimenty, rodzic, matka, ojciec, dzieci, dziecko, (...)

 • Pozew o zaprzeczenie ojcostwa

   żyje. Prokurator pozywa męża matki dziecka, a jeżeli ten nie żyje, to kuratora ustanowionego na jego miejsce oraz dziecko, jak również matkę dziecka, jeżeli ta żyje. Wniesienie pozwu (...)

 • Wzór pozwu o podwyższenie alimentów

  uprawdopodobnić okoliczności uzasadniające zmianę poprzez załączenie do pozwu dokumentów potwierdzających zmianę, na przykład utratę zatrudnienia, skierowanie na leczenie, podjęcie (...)

 • Pozew o obniżenie alimentów na dzieci

  Podstawą skierowania do sądu pozwu o obniżenie alimentów jest przepis art. 135 § 1 kro, stanowiący, iż zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego (...)

 • Pozew o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł

  samodzielności. Poniżej podajemy wzór pozwu o ustalenie, że obowiązek alimentacyjny wygasł. Wzór pozwu, pozew o ustalenie, obowiązek alimentacyjny wygasł, wygaśnięcie obowiązku (...)

 • Pozew rozwodowy wraz z wnioskiem o rozstrzygnięciem o władzy rodzicielskiej i o alimenty na rzecz dzieci

  . Opłata od pozwu wynosi 600,00 zł. pozew rozwodowy, rozwód, pozew, władza rodzicielska, rodzina, małżeństwo,

 • Wniosek o nadanie nazwiska ojca

  Zasadą jest, iż dziecko, co do którego istnieje domniemanie, iż pochodzi od męża matki, nosi nazwisko swego ojca. Małżonkowie mogą jednak postanowić inaczej, tzn. mogą uzgodnić, iż dziecko (...)

 • Wniosek o urlop macierzyński

  Pracownicy w ciąży przysługuje w związku z urodzeniem dziecka prawo do urlopu macierzyńskiego. Co do zasady urlop ten przysługuje od dnia urodzenia dziecka, ale na wniosek pracownicy może on (...)

 • Wzór pozwu o alimenty dla studenta

  Osoba pełnoletnia także może dochodzić alimentów od rodziców, jeżeli nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać, gdyż np. studiuje i nie może podjąć pracy. Alimentów można się domagać zarówno (...)

 • Wniosek powoda o częściowe zwolnienie od kosztów sądowych

  sądowe, opłaty, wpis od pozwu, wydatki, postępowanie, proces, pozew, oświadczenie o stanie majątkowym

 • Pozew o eksmisję

  rodziny najemcy? Te problemy rozwiąże nasz wzór pozwu! najem, zwłoka, czynsz, wypowiedzenie, eksmisja, opróżnienie lokalu, umowa najmu, pozew o eksmisję, lokal socjalny, żona, dzieci, zaległości (...)

 • Pozew o alimenty na rzecz małoletniego

  swemu obowiązkowi lub gdy uzyskanie od niej na czas potrzebnych uprawnionemuśrodków utrzymania jest niemożliwe lub połączone z nadmiernymi trudnościami. alimenty, utrzymanie, środki (...)

 • Pozew o przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny

  pozwanej. Poniżej znajduje się przykład pozwu z takim właśnie żądaniem. rodzina, zaspokajanie potrzeb, małżonkowie, alimenty, pozew

 • Wniosek o wszczęcie egzekucji alimentów

  , alimenty, ruchomości, rachunek bankowy, konto, dziecko

 • Wniosek o zwolnienie z uwagi na opiekę nad dzieckiem

  kalendarzowym. Może z niego skorzystać tylko jeden z rodziców danego dziecka. Wymiar zwolnienia od pracy jest niezależny od ilości posiadanych dzieci. Wniosek o zwolnienie z uwagi na (...)

 • Wniosek o wszczęcie egzekucji alimentów

  sądzie na odpisie orzeczenia lub osobnym dokumencie) – stwierdza ona, że orzeczenie jest prawomocne i nie ma już od niego środka odwoławczego. Od 28 grudnia 2007 roku, w związku (...)

 • Pozew o zapłatę odszkodowania od pracownika

  wzór pozwu o zapłatę odszkodowania z tytułu powstania niedoboru w powierzonym pracownikowi mieniu. pozew, odszkodowanie, umowa, pracownik, pracodawca, powierzone mienie, niedobór, brak

 • Wniosek o urlop wychowawczy na dziecko przewlekle chore

  Pracownik w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, które wymaga osobistej opieki ze względu na stan zdrowia potwierdzonego orzeczeniem lekarskim o niepełnosprawności. Pracownik może

 • Wniosek o urlop wychowawczy

  do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia. Urlop ten udzielany jest na wniosek na pracownika. Pracodawca (...)

 • Dane uzupełniające dotyczące stron i pełnomocników - formularz "DS"

  postępowaniu uproszczonym powinny być sporządzone na urzędowych formularzach. Również dane uzupełniające do pozwu lub innego pisma dotyczące stron i pełnomocników powinny być umieszczone (...)

 • Testament własnoręczny z powołaniem dziecka nienarodzonego i podstawieniem

  spadkodawcy) jest już poczęte i tylko wtedy, gdy urodzi się żywe (art. 927 § 2 kpc). Warunek przewidziany we wskazanym przepisie jest warunkiem o charakterze zawieszającym. Dziecko poczęte (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane