Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

  Od dnia 10 lipca 2001 roku obowiązuje ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Ustawa szczegółowo reguluje zagadnienie najmu lokali (...)

 • Wniosek dłużnika o ogłoszenie upadłości z likwidacją majątku

  Dłużnik staje sie niewypłacalny jeśli na bieżąco nie spełnia swoich wymagalnych zobowiązań. Niewypłacalność stanowi podstawę dla złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.Wniosek o (...)

 • Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych

  przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu.  Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej autorskie (...)

 • Wniosek o uchylenie kurateli

  dotychczasowego kuratora. Wniosek podlega opłacie w wysokości 40 zł - tak ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. wniosek, uchylenie, kuratela

 • Umowa o pracę z nauczycielem akademickim

  umowie o pracę z nauczycielem akademickim. Zostały one przedstawione w niniejszym wzorze. nauczyciel akademicki, uczelnia wyższa, niepubliczna, uczelnia, umowa o pracę, zatrudnienie

 • Wzór informacji o radzie pracowników

  Dnia 25 maja 2006 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Zobowiązuje ona niektórych większych pracodawców do utworzenia

 • Wniosek wierzyciela o ogłoszenie upadłości

  , którym odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną - każdy, kto ma prawo je reprezentować sam lub łącznie z innymi osobami; w stosunku do przedsiębiorstwa państwowego - także organ założycielski; (...)

 • Wniosek o sprostowanie wyroku sądu administracyjnego

  . Mogą one często utrudnić w znacznym stopniu wykonanie wydanego w sprawie wyroku. Dlatego też, w razie stwierdzenia jakichkolwiek błędów, ustawa stwarza możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem (...)

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego

  Umowa najmu lokalu mieszkalnego regulowana jest przepisami ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Ustawa zapewnia

 • Zawiadomienie o zwołaniu walnego zgromadzenia członków spółdzielni

  innych niezbędnych uchwał. Jednak zwołanie walnego zgromadzenia staje się konieczne również w tych sprawach, w których ustawa lub statut zastrzega, że decyzja może zostać podjęta wyłącznie przez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Narkotyki.Pilna sprawa!!!

  Mam mały problem,bo zostałem zatrzymany jakiś czas temu (z 4 miesiące) i miałem przy sobie jedną tabletke ekstazy i policja powiedziała,że jak (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Zakaz wyprowadzania psów

  Zamieszkaliśmy na nowym osiedlu ok. rok temu. Niedawno do innej klatki w tym samym budynku wprowadzilła się kobieta, która nie może znieść faktu, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane