Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa o odpowiedzialności materialnej pracownika za powierzone mienie

  odpowiadają za powierzone mienie. Bez tego postanowienia umowa jest nieważna, gdyż przepisy nie wprowadzają domniemania, że w razie nieokreślenia udziałów, w których pracownicy odpowiadają za powierzone (...)

 • Wzór umowy zlecenia

  samorządowymi itd. Umowa zlecenia należy do tzw. umów o świadczenie usług. Innymi umowami o świadczenie usług, uregulowanymi odrębnymi przepisami, są umowy: o dzieło, o (...)

 • Przedwstępna umowa o pracę

  Dopuszczalne jest zawarcie umowy, na mocy której strony zobowiążą się do zawarcia innej umowy - w tym także umowy o pracę. Taka umowa przedwstępna powinna zawierać określone postanowienia. (...)

 • Spółdzielcza umowa o pracę

  Spółdzielcza umowa o pracę może być zawarta pomiędzy spółdzielnią produkcyjną, a członkiem tej spółdzielni. Spółdzielnia nie może zawrzeć spółdzielczej umowy o pracę z osobą, (...)

 • Umowa o pracę na czas nieokreślony

  Kodeks pracy wskazuje, iż umowa o pracę powinna zawierać pewne elementy. Umowa o pracę na czas nieokeślony jest przez ustawodawcę traktowana jako najbardziej typowa. Niniejszy wzór (...)

 • Umowa sprzedaży sprzętu komputerowego

  Treść niniejszej umowy sprzedaży sprzętu komputerowego dotyczy sprzedaży i dostarczania partiami zakupionego towaru. Umowa zawiera także zapis o zastrzeżeniu własność zakupionego towaru, (...)

 • Pozew pracownika o ustalenie stosunku pracy

  zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1. W przypadku gdy pracodawca zleci wykonywanie pracy, która spełnia warunki określone w art. 22 § 1 kp na podstawie innej umowy niż umowa o (...)

 • Umowa o pracę na czas wykonania określonej pracy

  zawierać pewne elementy, co obrazuje niniejszy wzór. praca, umowa, umowa o pracę, czas wykonania określonej pracy, pracownik, pracodawca

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego II

  Umowa najmu lokalu mieszkalnego regulowana jest przez ustawę z dnia z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz przez (...)

 • Umowa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości (bez prawa wyłączności)

  Umowa regulowana jest w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Jest to umowa nazwana, zbliżona w swojej treści do umowy zlecenia czy też umowy agencyjnej. Umowa powinna być zawarta (...)

 • Umowa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości z wyłącznym prawem sprzedaży

  Umowa pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości jest umową nazwaną i jest uregulowana w ustawie o gospodarce nieruchomościami (art. 180 i nast.) Niniejsza umowa dotyczy pośrednictwa w sprzedaży

 • Umowa o roboty budowlane

  nieważności przewidziany jest jedynie dla umów zawieranych z podwykonawcami. umowa o roboty budowlane, budowlane, roboty

 • Umowa o pracę w formie telepracy z niepełnosprawnym

  telepracy niesie za sobą szereg odmienności, tak jak umowa o pracę z niepełnosprawnym. W przypadku zawarcia umowy o pracę w formie telepracy zawartej z osoba niepełnosprawną, pracodawca (...)

 • Umowa o pracę na okres próbny

  Umowa o pracę na okres próbny może poprzedzać każdą inną umowę o pracę. Pozwala ona pracodawcy na sprawdzenie pracownika. Nie może być jednak zawarta na okres dłuższy niż 3 miesiące. (...)

 • Regulamin zawierający warunki stosowania telepracy

  perspektywy dla osób, które w związku ze szczególnymi warunkami mają utrudnioną możliwość świadczenia pracy poza domem (np. matka sprawująca opiekę nad dzieckiem, osoba niepełnosprawna). Umowa (...)

 • Umowa pośrednictwa w najmie/dzierżawie nieruchomości (z ograniczonym prawem wyłączności)

  Niniejsza umowa dotyczy pośrednictwa w najmie bądź też dzierżawie nieruchomości lokalowej. Umowa pośrednictwa, zawarta w zakresie działalności prowadzonej przez profesjonalnego pośrednika (...)

 • Umowa o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika

  Umowa o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika stanowi rodzaj umowy na czas określony. Różni się jednak tym, iż często dnia rozwiązania umowy nie da się tu precyzyjnie określić (...)

 • Umowa zastawu udziału w spółce z o.o.

  Na podstawie art. 327 § 1 kc, przedmiotem zastawu mogą być prawa, o ile sa one zbywalne. Umowa o ustanowienie zastawu powinna być sporządzona w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi

 • Rozwiązanie umowy o pracę z młodocianym

  Umowa o pracę z pracownikiem młodocianym jest szczególnym rodzajem umowy o pracę. Przejawia się to m.in. we wzmożonej ochronie stosunku pracy z takim pracownikiem. Umowę o pracę (...)

 • Umowa najmu lokalu użytkowego

  O ile umowa do umowy najmu lokalu mieszkalnego stosuje się przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego o tyle w przypadku najmu (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę wzór

  zarówno umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony jak i umowę o pracę zawartą na okres próbny. Umowa o pracę na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy może (...)

 • Kontrakt menedżerski dla członka zarządu (2)

  wykazywała cech umowy o pracę, gdyż bez względu na nazwę jaką strony nadadzą umowie, jeżeli umowa spełnia przesłanki zawarte w kodeksie pracy, będzie uważana za umowę o pracę. (...)

 • Uchwała wspólników o rozwiązaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Rozwiązanie spółki powodują: przyczyny przewidziane w umowie spółki, uchwała wspólników o rozwiązaniu spółki albo o przeniesieniu siedziby spółki za granicę, stwierdzona protokołem (...)

 • Umowa o dzieło

  zobowiązanie się przyjmującego zamówienie do osiągnięcia oznaczonego rezultatu (sprawnie działającego programu komputerowego, namalowanego obrazu). umowa o dzieło, umowa, dzieło, (...)

 • Umowa o projekty budowlane

  potrzebom inwestora. Dlatego umowa o prace projektowe powinna szczegółowo określać wzajemne uprawnienia i obowiązki stron. umowa, projekt, autorskie, pola eksploatacji,

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane