Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Testament własnoręczny (2)

  nieważności, występuje w następujących przypadkach: - testament zawiera rozrządzenia więcej niż jednego spadkodawcy, - testament został sporządzony przez osobę nie mającą pełnej zdolności (...)

 • Testament własnoręczny odwołujący testament

  Spadkodawca może w każdej chwili odwołać zarówno cały testament, jak i jego poszczególne postanowienia. Odwołanie testamentu może nastąpić bądź w ten sposób, że spadkodawca sporządzi nowy (...)

 • Testament własnoręczny (3)

  sporządzonego testamentu. Poniżej przedstawiamy kolejny, przykładowy wzór testamentu. testament, własnoręczny, holograficzny, pisemny

 • Testament własnoręczny (1)

  Rozporządzić na wypadek śmierci można jedynie przez testament. Testament może zawierać rozporządzenia tylko jednego spadkodawcy a testatorem może być wyłącznie osoba mająca pełną zdolność (...)

 • Odwołanie testamentu notarialnego

  słów, takich jak np. „anuluję”, „unieważniam”, „odwołuję”. testament, odwołanie, spadkodawca, spadkobierca

 • Testament własnoręczny z oświadczeniem spadkodawcy co do sposobu podziału spadku

  spadkobierców. Stanowić może jedynie pewnego rodzaju nakaz moralny, nakładający na spadkobierców powinność wykonania woli testatora. testament, dział spadku, podział, testator, spadkodawca, spadkobierca, (...)

 • Wniosek o nakazanie złożenia testamentu

  odpowiedzialność odszkodowawczą za wynikłą stąd szkodę. Ponadto sąd spadku może nałożyć na nią odpowiednia grzywnę. spadek, testament, spadkodawca, spadkobierca, testator

 • Wniosek o zmianę postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

  , spadkobierca, testament

 • Wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu

  istoty sprawy czy też kończącego postępowanie – sprawa jest zakończona z chwilą otwarcia i ogłoszenia testamentu. spadek, testament, wniosek, otwarcie, ogłoszenie testamentu

 • Wzór testamentu z wydziedziczeniem

  przepisy prawne przyczyn, przykładowo w przypadku gdy uprawniony do zachowku, wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. testament; wydziedziczenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • CZY TESTAMENT "RĘCZNY" MUSI BYĆ SPORZĄDZONY PRZY ŚWIADKACH?

  Czy testament sporządzony ręcznie ,bez świadków ,jest ważny ? Jakoś nie mogę się doczytać w K.C. (PATRYCJA) art 949 kc /nie potrzebni swiadkowie (...)

 • testament po dziadku

  Dziadek umarł prawie dwa lata temu, był ciężko chory i lada dzień mógł umrzeć więc sporządził testament, niestety nie mógł go spisać sam (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Testament rodziców

  Moi rodzice sporządzili wspólny testament-razem się pod nim podpisali. Rodzice już nie żyją.Zmarli w latach 70-tych. W testamencie tym wskazali mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane