Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wzór umowy zlecenia

  wskazane, wyraźnie uregulowane w kodeksie cywilnym umowy nazwane. Takie właśnie umowy o świadczenie usług, które nie spełniają kryteriów umów wyraźnie uregulowanych, kodeks cywilny obejmuje (...)

 • Zakład Produkcyjny - umowa spółki cywilnej z przypisami

  jak najlepiej ukształtować własną umowę spółki cywilnej. spółka cywilna, s.c., kodeks cywilny, wspólnicy, umowa, aneks, firma

 • Umowa najmu lokalu mieszkalnego II

  Kodeks cywilny. Umowa w sposób wyczerpujący reguluje zagadnienia związane z zawarciem umowy najmu lokalu mieszkalnego, obowiązkami najemcy i wynajmującego, wypowiedzeniem umowy najmu przez wynajmującego (...)

 • Umowa pożyczki

  zobowiązaniowym. Umowa ta może zostać zawarta w dowolnej formie, jednakże w przypadku zawierania umowy pożyczki pieniężnej, której wartość przekracza 500 zł, Kodeks cywilny przewiduje jako (...)

 • Wniosek o wezwanie do usunięcia braków i ewentualnie rozwiązanie spółki

  podwyższenia kapitału zakładowego co najmniej do wysokości 25 000 złotych oraz spełnią wymogi dotyczące minimalnej wartości udziału określone w art. 154 § 2 ksh. Najpóźniej w terminie pięciu (...)

 • Pozew przeciwko członkowi zarządu w razie bezskuteczności egzekucji z majątku spółki z o.o.

  wykazać wszczęcie postępowania egzekucyjnego i jego bezskuteczność. Sądem właściwym dla wytoczenia powództwa przeciwko członkom zarządu na podstawie art. 299 ksh, jest sąd cywilny, właściwości (...)

 • Umowa o pracę z młodocianym (prace lekkie, sezonowe i dorywcze)

  młodocianego nie może przekraczać wymiaru czasu pracy określonego w art. 200[2] kp. umowa o pracę z młodocianym, prace lekkie, sezonowe, dorywcze, młodociany, pracodawca

 • Wniosek o zwolnienie z opieki

  Zwolnienie od sprawowania opieki uregulowane jest w przepisie art. 169 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jak wskazuje sam kodeks zwolnienie z obowiązku sprawowania opieki może nastąpić (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spadek! Pomocy!

  Jestem po rozwodzie, mój były mąż został pozbawiony praw rodzicielskich i przez 30 lat nie interesował sie dziećmi. Jeden mój syn zmarł, nie miał (...)

 • PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

  Witam i proszę o pomoc a mianowicie. Dostałem wezwanie od P.R.E.S.C.O Group sp. z o. o. przysłała wezwanie do zapłaty tytułem: PRESCO INVESTIMENTS (...)

 • czy rodzic może kontrolować korespondencję nastolatków?

  Czy rodzice mają prawo czytać korespondencje mailową swoich nastoletnich dzieci (16 i 17 latków) czy mają prawo do prywatności i rodzice nie mają (...)

 • BARDZO PILNE!!! ZACHOWEK PO DZIADKU

  Witam, mam bardzo ważną sprawę, ale możę zacznę od początku. Mój dziadek miał 2 synów - wója i mojego tatę (który zmarł w 1994 r) dziadek (...)

 • Umowa o podwyższanie kwalifikacji pracownika

  Opis sytuacji: pracownik ma podpisaną umowę na czas określony, która kończy się 31 grudnia 2006r. Jednocześnie ma podpisaną inną umowę, w której (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.