Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa zastawu udziału w spółce z o.o.

  Na podstawie art. 327 § 1 kc, przedmiotem zastawu mogą być prawa, o ile sa one zbywalne. Umowa o ustanowienie zastawu powinna być sporządzona w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi

 • Wniosek o ustanowienie kuratora celem reprezentowania interesów dziecka poczętego

  przepisów prawa spadkowego. Zgodnie bowiem z art. 927 § 2 kc dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte może być spadkobiercą, jeżeli urodzi się żywe, na mocy zaś art. 972 kc (...)

 • Pozew o ustalenie wstąpienia w stosunek najmu

  art. 691 kc następuje z mocy samego prawa, a ocena, czy zostały spełnione przewidziane tym przepisem przesłanki, zwykle nie wywołuje sporu między wynajmującym a osobą bliską. Jeżeli jednak (...)

 • Pozew o zachowek

  powstaje, gdy uprawniony nie otrzymał go także w innej postaci niż powołanie do dziedziczenia. W myśl art. 991 § 2 K.c. roszczenie o zapłatę zachowku powstaje, jeżeli uprawniony nie otrzymał (...)

 • Pełnomocnictwo upoważniające do zawiązania spółki z o.o.

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być utworzona przez jedną albo więcej osób w każdym celu prawnie dopuszczalnym, chyba że ustawa stanowi inaczej. Na podstawie art. 95 § 1 kc, (...)

 • Wniosek małoletniej o udzielenie jej zezwolenia na zawarcie małżeństwa

  okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. Na skutek zawarcia małżeństwa osoba niepełnoletnia uzyskuje pełnoletność (art. 10 § 2 kc). Nie (...)

 • Wniosek o sporządzenie spisu inwentarza

  takie nie zostanie wydane, spis dokonany przez komornika nie rodzi skutków przewidzianych w art. 1032 k.c. spadek, spis inwentarza, wniosek, sporządzenie

 • Testament własnoręczny z podstawieniem

  tegoż, innego spadkobiercę. Jest to tzw zwykłe podstawienie, określone w przepisie art. 963 kc. Innym rodzajem podstawienia niedopuszczalnego przez prawo jest podstawienie powiernicze, na mocy (...)

 • Wypowiedzenie udziału w spółce cywilnej z ważnych powodów

  Zgodnie z art. 869 § 2 kc, z ważnych powodów wspólnik może wypowiedzieć swój udział bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby spółka była zawarta na czas oznaczony. Zastrzeżenie (...)

 • Testament własnoręczny z zapisem i powołaniem wykonawcy testamentu

  Skutecznie powołać wykonawcę testamentu można wyłącznie w drodze rozporządzenia zawartego w testamencie i czynności tej musi dokonać osobiście spadkodawca (art. 986 § 1 kc). Wykonawca musi (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jakie odszkodowanie?

  Mam pytanie dotyczące o jakie odszkodowanie mogę się ubiegać od banku za jego zaniedbania dotyczące: 1.art 471 i następne kc (odpowiedzialność (...)

 • Praca domowa wzór pozwu

  Jestem studentką Wydziału Prawa i Administracji. Poszukuję pomocy w sprawie mojego "zadania domowego", które polega na przygotowaniu pozwu. (...)

 • Kradzież lodówki z depozytu z Domu Studenckiego

  Mam prośbę, czy ktoś mi może doradzić co mam zrobić w tej sytuacji? Oczywiście podjąłem na własną rękę poszukiwania, ale nie przyniosły one (...)

 • Należność za zalanie mieszkania

  Wynajmuję mieszkanie w domu wielorodzinnym (spółdzielncze) u osoby prywatnej. W mieszkaniu tym była niesprawna instalacja wodociągowa, w miejscu trudnym (...)

 • Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

  Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wyrok/artykuly/kiedy-moze-nastapic-warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html Pytanie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane