Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa o skierowanie pracownika na szkolenie

  specjalnościach. Szkolenia takie często wymusza sam pracodawca, który wprowadza w zakładzie pracy nowe standardy i to głównie pracodawcy zależy na nabyciu przez pracowników nowych umiejętności. (...)

 • Podanie o podwyżkę wynagrodzenia

  obiektywne i łatwe do weryfikacji. W szczególności warto powołać się na: zwiększenie obowiązków pracownika (pod warunkiem jednak, że pracownik dobrze się z nich wywiązuje). podniesienie (...)

 • Wniosek o EKUZ dla pracownika, ucznia i studenta

  Niniejszy wniosek dedykowany jest dla pracownika oddelegowanego, pracownika dyplomatycznego/konsularnego, bezrobotnego poszukującego pracy, studenta/ucznia udającego się do szkoły / na (...)

 • Informacja dla pracownika

  Obowiązek poinformowania pracownika na piśmie w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę o: 1) obowiązującej pracownika dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, 2) częstotliwości (...)

 • Odwołanie z urlopu wypoczynkowego

  Na podstawie art. 167 Kodeksu pracy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego. Odwołanie jest możliwe tylko ze względu na wyjątkową sytuację, niemożliwą do przewidzenia (...)

 • Powierzenie pracownikowi innej pracy

  przeniesienia na inne stanowisko pracy, jeżeli kwestionuje zasadność takiego przeniesienia. Jeżeli jednak spełnione są wszystkie w/w przesłanki zasadności powierzenia pracownikowi wykonywania innej (...)

 • Wezwanie z urlopu wychowawczego

  w tym właśnie celu. W przypadku powzięcia przez pracodawcę informacji o zaprzestaniu sprawowaniu osobistej opieki nad dzieckiem przez tego pracownika, pracodawca może wezwać pracownika do stawienia

 • Wniosek o urlop wypoczynkowy

  Co do zasady urlop wypoczynkowy powinien zostać przez pracownika wykorzystany w całości. Jednakże ze względu na potrzeby pracownika na podstawie art. 162 Kodeksu pracy należny urlop (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę wzór

  zarówno umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony jak i umowę o pracę zawartą na okres próbny. Umowa o pracę na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy może być (...)

 • Praca w godzinach nocnych

  Objęcie pracownika świadczeniem pracy w porze nocnej wymaga poinformowania pracownika na piśmie. Prawo do takiej zmiany wynika z nadrzędności służbowej pracodawcy nad pracownikiem. Jeżeli (...)

 • Wniosek o przesunięcie terminiu urlopu wypoczynkowego na wniosek pracownika

  umożliwiających przesunięcie terminu urlopu wypoczynkowego. O tym czy przyczyna powołana przez pracownika jest doniosła ocenia pracodawca. Jeżeli uzna, że powołana przyczyna nie uzasadnia przesunięcia (...)

 • Udzielenie urlopu bezpłatnego w celu pracy u innego pracodawcy

  pracodawca zawarł porozumienie. Bez zgody pracownika, pracodawca nie może mu udzielić urlopu bezpłatnego w celu świadczenia pracy dla innego podmiotu. Co jest jeszcze ważne dla pracownika, to (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika

  przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe. Poniższy dokument zawiera wzór oświadczenia pracownika (...)

 • Wniosek o urlop wychowawczy

  do 3 lat w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia. Urlop ten udzielany jest na wniosek na pracownika. Pracodawca (...)

 • Wniosek o urlop na żądanie

  (prawo to wygasa). Urlop na żądanie stanowi część urlopu wypoczynkowego i nie uwzglednia się go w planie urlopów. Skorzystanie przez pracownika z urlopu na żądanie nie wymaga zgody (...)

 • Umowa o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika

  Umowa o pracę na czas zastępstwa nieobecnego pracownika stanowi rodzaj umowy na czas określony. Różni się jednak tym, iż często dnia rozwiązania umowy nie da się tu precyzyjnie określić (...)

 • Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia

  rektor na wniosek pracownika, do którego pracownik dołącza orzeczenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, leczącego tego nauczyciela akademickiego. urlop, poratowanie zdrowia, wniosek, akademicki, (...)

 • Zaświadczenie lekarskie wydawane przy badaniach wstępnych, okresowych i kontrolnych

  przez pracownika na danym stanowisku pracy, bądź też czy brak jest przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku pracy. zaświadczenie lekarskie, badania wstępne, okresowe, kontrolne, lekarz

 • Wniosek do zakładowej komisji pojednawczej o przekazanie sprawy do sądu pracy w związku z nieosiągnięciem porozumienia

  niezwłocznie sprawę sądowi pracy. Wniosek pracownika o polubowne załatwienie sprawy przez komisję pojednawczą zastępuje pozew. Pracownik zamiast zgłoszenia tego żądania może wnieść pozew do (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania stosunku pracy

  podmiotu prowadzącego taką działalność (zakaz konkurencji). Pracodawca, który poniósł szkodę wskutek naruszenia przez pracownika zakazu konkurencji przewidzianego w umowie, może dochodzić od pracownika

 • Umowa o odpowiedzialności materialnej pracownika za powierzone mienie

  miejscu powierzenia mienia nie przekracza: 1) 8 osób przy pracy na jedną zmianę, 2) 12 osób przy pracy na dwie zmiany, 3) 16 osób przy pracy na trzy zmiany, 4) 24 osoby na jedną (...)

 • Sprzeciw pracownika od ukarania karą porządkową

  zastosowaniu wobec niego kary porządkowej. sprzeciw, pracownik, kara porządkowa, nagana, upomnienie, Sprzeciw pracownika od ukarania karą porządkową

 • Zobowiązanie do pracy w godzinach nadliczbowych

  Dokument zawiera oświadczenie pracodawcy zobowiązujące pracownika do pracy w godzinach nadliczbowych ze względu na szczególne potrzeby pracodawcy. Praca w godzinach nadliczbowych dopuszczalna (...)

 • Regulamin zawierający warunki stosowania telepracy

  pracodawcy. Niniejszy dokument zawiera wzór umowy o pracę w formie telepracy zawieranej z niepełnosprawną osobą. Jednakże ustawodawca nakłada na pracodawcę zatrudniającego telepracownika szereg (...)

 • Udzielenie urlopu bezpłatnego na wniosek

  do odwołania pracownika z ważnej przyczyny. Jeżeli udzielony urlopu bezpłatny nie przekracza okresu 3 miesięcy, takie zastrzeżenie nie jest dopuszczalne. Udzielenie urlopu bezpłatnego na wniosek

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Policja wmawia mnie i kolega zbrodnie.

  witam wszystkich mam 17 lat mieszkam zagranica od paru lat dalej mam pochodzenie Polskie i Polski paszport rodzina legalnie tu pracuje ja chodze od szkoly (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane