Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie z urlopu wypoczynkowego

  stawienie się do pracy przez pracownika. Pracodawca jest obowiązany do zwrotu kosztów wezwania pracownika z urlopu. urlop wypoczynkowy, odwołanie, wezwanie, powrót, pracownik

 • Testament własnoręczny z wydziedziczeniem

  zachowku, jeżeli mu przebaczył. Jeżeli w chwili przebaczenia spadkodawca nie miał zdolności do czynności prawnych, przebaczenie jest skuteczne, gdy nastąpiło z dostatecznym rozeznaniem. testament

 • Wzór testamentu z wydziedziczeniem

  przepisy prawne przyczyn, przykładowo w przypadku gdy uprawniony do zachowku, wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. testament; wydziedziczenie

 • Wezwanie z urlopu wychowawczego

  nad dzieckiem. Pracodawca wyznacza w wezwaniu termin stawienia się przez pracownika do pracy, który jednak nie może być wcześniejszy niż 3 dni od dnia wezwania. Wezwanie z urlopu wychowawczego

 • Testament własnoręczny z podstawieniem

  spadkodawca testamentowy przeznacza spadek określonej osobie z obowiązkiem zachowania go i przekazania innej osobie. testament, podstawienie, własnoręczny, holograficzny

 • Informacja z zebrania wykonawców

  wykonawcy, zebranie wykonawców, zamówienia publiczne

 • Akt założycielski jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z przypisami

  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być zawiązana przez jedną osobę, jednakże spółka taka nie może być zawiązana wyłącznie przez inną jednoosobową spółkę z ograniczoną (...)

 • Umowa o pracę z członkiem zarządu spółki z o.o.

  Jedną z form związania spółki z członkiem zarządu, oprócz aktu wyboru na członka zarządu, jest umowa o pracę. W takim przypadku w umowie między członkiem zarządu a spółką, którą ma (...)

 • Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  komisji rewizyjnej, jeżeli wymaga tego ustawa lub umowa spółki, wpisu do rejestru. Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Umowa ta powinna (...)

 • Umowa o pracę z niepełnosprawnym

  uwzględnia specyfikę i odmienności umowy o pracę z osobą niepełnosprawną, a zamieszczone do poszczególnych postanowień umownych przypisy pozwalają pracodawcy lepiej zredagować treść umowy o (...)

 • Wniosek o zwolnienie z opieki

  Zwolnienie od sprawowania opieki uregulowane jest w przepisie art. 169 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jak wskazuje sam kodeks zwolnienie z obowiązku sprawowania opieki może nastąpić tylko z

 • Weksel trasowany z zastrzeżeniem oprocentowania

  weksel trasowany, oprocentowanie, weksel z zastrzeżeniem, weksel płatny za okazaniem, wystawca, remitent, akceptant

 • Umowa spółki cywilnej z przypisami

  Spółka cywilna jest jedną z najczęściej występujących w obrocie gospodarczym form prowadzenia działalności. Podstawę tej instytucji stanowią przepisy kodeksu cywilnego, które jednak w przewarzającej

 • Protokół z zebrania założycieli stowarzyszenia

  Osoby w liczbie co najmniej piętnastu, pragnące założyć stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski. Decyzje podjęte na zgromadzeniu założycieli powinny znaleźć (...)

 • Wniosek o wyłączenie przedmiotu z masy upadłości

  kwotę tę należy wpłacić do masy upadłości przed wydaniem mienia wyłączanego. Należność ta może być za zgodą sędziego-komisarza potrącona z sumy uzyskanej ze sprzedaży mienia, które podlega (...)

 • Wzór wniosku o widywanie się z dzieckiem

  W każdej sytuacji rozłączenia rodziców, gdy dziecko na stałe przebywa u jednego z nich, drugie z rodziców ma prawo wystąpić do sądu opiekuńczego z wnioskiem o widywanie się z (...)

 • Oświadczenie o zwolnieniu z abonamentu RTV

  , gotowy do wypełnienia, można pobrać poniżej. Sprawdź, czy Tobie także przysługuje ustawowe zwolnienie z obowiązku zapłaty abonamentu rtv - Kto jest zwolniony z abonamentu RTV? Przypominamy, (...)

 • Pełnomocnictwo upoważniające do zawiązania spółki z o.o.

  zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych albo wynikających z właściwości czynności prawnej, można dokonać czynności prawnej przez przedstawiciela. W związku z tym przepisem i brakiem (...)

 • Wniosek o zakazanie osobistej styczności z dzieckiem

  . Jeżeli zachodzą podstawy do wydania zakazu osobistej styczności z dzieckiem, należy złożyć wniosek o zakazanie osobistej styczności z dzieckiem do sądu rejonowego właściwego dla miejsca (...)

 • Umowa sprzedaży z zastrzeżeniem własności rzeczy sprzedanej

  chwilą zawarcia umowy sprzedaży lecz odpowiednio później, przykładowo z chwilą dokonania zapłaty ostatniej raty, własność przedmiotu sprzedaży przejdzie na nabywcę zgodnie z postanowieniami (...)

 • Wniosek o rozwiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  spółki. Z powodu braków, o których mowa powyżej, spółka nie może być rozwiązana, jeżeli od jej wpisu do rejestru upłynęło pięć lat. O rozwiązaniu spółki sąd rejestrowy orzeka na wniosek (...)

 • Umowa o pracę z prezesem zarządu spółki

  Jedną z form związania spółki z członkiem zarządu, oprócz aktu wyboru na członka zarządu, jest umowa o pracę. W takim przypadku w umowie między członkiem zarządu a spółką, którą ma (...)

 • Pozew o rozwiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  , handlowe, z ograniczoną odpowiedzialnością, rozwiązanie, pozew, sąd, gospodarczy, właściwość, roszczenie, członek, zarząd, organ, wspólnik, ważne, przyczyny, cel, osiągnięcie

 • Umowa zastawu udziału w spółce z o.o.

  (art. 306 § 2 kc w zw. z art. 180 ksh). Zgodnie z art. 182 § 1 ksh zbycie udziału, jego części lub ułamkowej części udziału oraz zastawienie udziału umowa spółki może uzależnić od zgody (...)

 • Regulamin zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  , uchwalenie, organ, zarząd, organizacja, kompetencje, uprawnienia, sp. z o.o., protokół

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.