Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umowa kupna sprzedaży samochodu

  wzór: Umowa kupna/sprzedaży samochodu - współwłasność. sprzedaż, umowa, samochód

 • Umowa o korzystaniu z samochodu służbowego

  Przekazanie samochodu służbowego pracownikowi na podstawie umowy cywilnoprawnej nie musi odbywać się na podstawie umowy cywilnoprawnej, ale jest to rozwiązanie korzystne dla pracodawcy - można w niej

 • Umowa darowizny kwoty pieniężnej

  . Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione. Przepisy powyższe nie uchybiają przepisom, które ze względu (...)

 • Umowa najmu samochodu

  być zawarty na czas oznaczony oraz czas nieokreślony. Uprawnienia z umowy najmu przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy, będącej przedmiotem najmu. umowa najmu, najem, umowa najmu

 • Umowa darowizny samochodu

  , która dla swej skuteczności nie wymaga formy notarialnej. Obszerne, praktyczne wyjaśnienia wskażą jak należy dokonać czynności, jakie opłaty wnieść i jak wypełnić dokument. umowa darowizny, (...)

 • Umowa sprzedaży z zastrzeżeniem własności rzeczy sprzedanej

  Zgodnie z ogólną zasadą ujętą w Kodeksie cywilnym, umowa sprzedaży, zamiany, darowizny a także inna umowa zobowiązująca do przeniesienia własności rzeczy oznaczonej co do tożsamości (...)

 • Wezwanie do wykonania umowy z zagrożeniem odstąpienia

  (samochodu). umowa, zobowiązanie, wykonanie, zwłoka, wezwanie, dłużnik, wierzyciel

 • Umowa o używanie samochodu pracownika do celów służbowych

  Aby pracownik mógł używać swojego samochodu (lub innego, ale niebędącego własnością firmy) w jazdach lokalnych, musi zawrzeć umowę z pracodawcą. Prezentujemy zatem wzór takiej umowy. Umowa, (...)

 • Umowa o używanie samochodu prywatnego do celów służbowych

  Samochody osobowe, motocykle i motorowery niebędące własnością pracodawcy mogą być używane dla celów służbowych na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z pracownikiem. W umowie takiej uregulować należy (...)

 • Umowa użyczenia

  ustaniu stosunku) jak i darowizny (ze względu na jego nieodpłatność). Umowa użyczenia jest umową realną – dla jej zawarcia konieczne jest wydanie przedmiotu użyczenia. Przedmiotem umowy (...)

 • Umowa użyczenia pracownikowi samochodu służbowego na czas urlopu

  . Umowa ta podobna do najmu, wykazuje jednak także duże podobieństwa do umowy darowizny, widoczne wyraźnie w nieodpłatności oraz motywie bezinteresowności. użyczenie, samochód, umowa, (...)

 • Umowa sprzedaży wierzytelności

  wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, w szczególności roszczenie o zaległe odsetki. Umowa sprzedaży, zamiany, darowizny lub inna umowa zobowiązująca (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane