Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie dokumenty mogą być dowodami przed sądem?

  rzeczywistości. Dokumenty w ścisłym znaczeniu dzielą się na dokumenty urzędowe i prywatne. Dokumenty urzędowe są to dokumenty sporządzone w przepisanej formie (...)

 • Kopie dokumentów jako dowody

  zostać uznane za brak tychże dokumentów? Dowodami w postępowaniu mogą być nie tylko dokumenty urzędowe lub prywatne. Strona może korzystać z wszelkich środków dowodowych. Należą do nich (...)

 • Jak uzyskać poświadczanie dokumentów urzędowych przeznaczonych do obrotu prawnego za granicą – apostille?

  ; apostille. Apostille jest rodzajem zaświadczenia, na podstawie którego dokumenty urzędowe (dokumenty sądowe, dokumenty administracyjne, dokumenty poświadczone notarialne, (...)

 • Porada prawna na temat dokumenty urzędowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dokumenty urzędowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Europejski Tytuł Egzekucyjny

  , orzeczenia sądów państw członkowskich Unii Europejskiej, UE, WE, ugoda sądowa, dokumenty urzędowe, klauzula wykonalności, ETE

 • Zgoda małżonka przebywającego za granicą

  notarialnego obejmującego tą umowę sprzedaży). akt notarialny, zagraniczne dokumenty urzędowe, sprzedaż nieruchomości, konsul, zgoda współmałżonka, forma

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  ; dokumenty potwierdzające fakt deportacji lub uwięzienia, zawierające wpis informujący o narodowości polskiej; dokumenty tożsamości lub inne dokumenty urzędowe zawierające wpis (...)

 • Wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów

  ; akty notarialne;  urzędowe zaświadczenia umieszczane na dokumentach podpisanych przez osoby działające w charakterze prywatnym, takie jak urzędowe zaświadczenia stwierdzające zarejestrowanie

 • Pełnomocnictwo wydane za granicą

  być przedłożone na terytorium innego Umawiającego się Państwa. Dla celów niniejszej konwencji za dokumenty urzędowe uważa się: a)  dokumenty pochodzące od organu (...)

 • Upublicznianie informacji publicznej w internecie

  stanowią przedmiotu prawa autorskiego: 1)akty normatywne lub ich urzędowe projekty; 2)urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole; 3)opublikowane opisy patentowe lub ochronne; 4)proste (...)

 • Księgi wieczyste - założenie i wpis do księgi wieczystej

  rzecz wpis ma nastąpić, albo też osoba, której prawo ma być wpisem dotknięte, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Jakie dokumenty urzędowe stanowią podstawę wpisu (...)

 • Informacja publiczna udostępniana w BIP

  wskazanie i przypisanie podstawy prawnej (konkretnego przepisu ustawy) obowiązku publikacji dla każdego z nich. Prawo do informacji publicznej obejmuje m.in. uprawnienie do wglądu w dokumenty urzędowe

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  administracji publicznej odbiera od strony, na jej wniosek, oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności za fałszywe zeznania. Przepis art. 83 § 3 stosuje się odpowiednio.Art. 76. § 1. Dokumenty (...)

 • Zeznania przeczące dokumentom

  wszechstronnego rozważenia zebranego materiału. Jeżeli w aktach sprawy znajdują się urzędowe dokumenty stwierdzające pewne fakty, a strona składa zeznania przeczące tym dokumentom, sąd powinien (...)

 • Dowód z księgi protokołów w spółce z o.o.

  Do jakiego rodzaju dokumentów zalicza się Księgę Protokołów oraz jaką wagę może mieć dowód z tej księgi w postępowaniu sądowym cywilnym? Dokumenty urzędowe, to dokumenty sporządzone (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  biegłych, instytutów, zakładów lub instytucji, dane o karalności, wyniki wywiadu środowiskowego oraz wszelkie dokumenty urzędowe złożone w postępowaniu przygotowawczym lub sądowym (...)

 • Ksero dokumentu jako dowód w sprawie

  jego treści) lub ponad osnowę dokumentu. Dokumenty, o których mowa w pytaniu są dokumentami prywatnymi. Nie stanowią one dowodu tego, co zostało w nich poświadczone (jak dokumenty urzędowe), (...)

 • Dokumenty poświadczane przez notariusza

  grupy: dokumenty urzędowe i prywatne. Pierwsze z nich charakteryzują się tym, iż pochodzą od organu państwowego, samorządowego i organizacji zawodowych, samorządowych, spółdzielczych i innych (...)

 • Dochodzenie odszkodowania za krzywdy moralne

  informacje są prawdziwe (taką moc mają jedynie dokumenty urzędowe). Sąd sam ocenia czy dany dowód dopuścić, czy odmówić jego dopuszczenia. Dowodem może być także przesłuchanie świadków (...)

 • Elektroniczne odpisy i zaświadczenia uzyskają moc prawną

  -prawnik.pl dokumenty elektroniczne, zaświadczenia, odpisy, rejestr zastawów, dokumenty urzędowe

 • Zakup samochodu a wspólność majątkowa

  można więc przyjąć zasugerowanego przez Pana domniemania. rejestracja pojazdu, domniemanie, dokumenty urzędowe

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  zawartych w nim ustaleń, przedstawiając jednocześnie dowody, które umożliwią organowi podatkowemu prawidłowe określenie podstawy opodatkowania. Art. 194. § 1. Dokumenty urzędowe (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  . Przepis art. 83 § 3 stosuje się odpowiednio. Art. 76. § 1. Dokumenty urzędowe sporządzone w przepisanej formie przez powołane do tego organy państwowe w ich zakresie działania stanowią (...)

 • Pisma procesowe oskarżonego w sprawie karnej

  instytucji, dane o karalności, wyniki wywiadu środowiskowego oraz wszelkie dokumenty urzędowe złożone w postępowaniu przygotowawczym lub sądowym albo w innym postępowaniu przewidzianym (...)

 • Wniosek o zatrzymanie prawa jazdy

  (który zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego jest dokumentem urzędowym): Art. 76. § 1. Dokumenty urzędowe sporządzone w przepisanej formie przez powołane do tego organy (...)

 • Postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy

  § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, dokumenty urzędowe sporządzone w przepisanej formie przez powołane do tego organy państwowe w ich zakresie działania stanowią dowód tego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • droga konieczna a istniejący dojazd

  Mam pytanie czy sąd oddali wniosek o ustanowienie drogi koniecznej przez prywatną posesję w sytuacji gdy na posesji jest inna droga dojazdowa? Na istnieje (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • kupie prawko kat B

  kupe prawko kat B z wpisem . Jaka cena ? pisz na xprox@op.pl znam czl;owieka , ktory zalatwia prawko bez zaliczek, szybko i tanio. polecam Go! 1500zł tomasz75@spoko.pl (...)

 • kupie prawko bez wpisu

  Witam kupie prawko bez wpisu szt 3 jezeli ma ktos takie dojscia to prosze o kontakt 723954810 wymiana reka w reke bez zaliczek czekam na konkretna oferte (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane