Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżonków do wspólnych dzieci oraz w zakresie stosunków majątkowych między małżonkami stosuje się odpowiednio przepisy o rozwodzie, przy czym małżonek, który zawarł małżeństwo w złej (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  powodów: stwierdza zdarzenie niezgodne z prawdą; uchybienia powstałe przy sporządzeniu aktu zmniejszają jego moc dowodową; istnieją dwa akta stwierdzające to samo zdarzenie. W dwóch

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżeństwa w zakresie stosunku małżonków do wspólnych dzieci oraz w zakresie stosunków majątkowych między małżonkami stosuje się odpowiednio przepisy o rozwodzie, przy (...)

 • Opinia prawna na temat dokumenty przy rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dokumenty przy rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości

  oraz dom i działką z tzw. dzierżawą wieczystą. Na okoliczność czego spisali umowę domową, przy rozwodzie podziału nie ujawniono. Zgodnie z umową mieszkanie własnościowe o wartości 46 (...)

 • Formalności przy rozwodzie, czyli czas trwania, przebieg i koszty postępowania rozwodowego - opinia prawna

  będzie  kwestionować kwoty wskazanej przez drugiego lub,  jak wskazano w opisie sytuacji, żona zrzeknie się roszczenia (spłat). formalności przy rozwodzie, rozwód, czas trwania, (...)

 • Uznanie w Polsce wyroku rozwodowego z Kalifornii

  . Przesłała je do Sądu Okręgowego w Warszawie. Sąd Okręgowy odrzucił wniosek o uznanie wyroku, twierdząc, że dokumenty są kopiami. Powołując się na fakt, że dokumenty, które dla innej (...)

 • Niezbędne formalności do zawarcia małżeństwa

  . 180 ze zmianami). zawarcie małżeństwa, niezbędne dokumenty, kierownik urzeu stanu cywilnego, ślub

 • Spadek dla dzieci

  ; później sprawa w Polsce o jego uprawomocnienie) moja mama została w mieszkaniu spółdzielczym w Polsce i alimentami których wysokość została określona przy rozwodzie w Stanach -- ok. 100 (...)

 • Jakie dokumenty mogą być dowodami przed sądem?

  wielokrotnego wykorzystania. Dokument może dotyczyć dowolnego faktu, stanu lub zmiany wycinka rzeczywistości. Dokumenty w ścisłym znaczeniu dzielą się na dokumenty urzędowe i prywatne. Dokumenty (...)

 • Skutki rozwodu

  rozwodzie będzie przysługiwała władza rodzicielska, przy czym może jej pozbawić także oboje rodziców, Sąd w wyroku rozwodowym zawsze określa wysokość alimentów dla wspólnych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane