Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks cywilny

  przez przedsiębiorcę podlegającego obowiązkowi wpisu do rejestru przedsiębiorców, które obejmuje umocowanie do czynności sądowych i pozasądowych, jakie są związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.§ (...)

 • Wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu

  odrzucić spadek. Jeżeli do wniosku o stwierdzenie nabycia spadku zostanie dołączony testament to sąd dokona jego otwarcia i ogłoszenia – a zatem można złożyć wniosek o stwierdzenia (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  postanowieniem o podziale spadku, to z całą pewnością chodzi o wydane przez sąd postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku (...)

 • Porada prawna na temat dokumenty potrzebne do stwierdzenia nabycia spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dokumenty potrzebne do stwierdzenia nabycia spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  zatem ulegnie zmianie po wydaniu przez sąd postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, w którym jako spadkobiercy zostaną wskazani Pan i Pański brat. Legitymując się stwierdzeniem nabycia (...)

 • Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - początek drogi prawnej w postępowaniu spadkowym

  stwierdzeniu nabycia spadku w pewnych sytuacjach jest jedynym dowodem, że ktoś jest spadkobiercą. Kto może wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku do sądu? Z (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  Pańskiego wujka uprawnień Pana i Pańskiego brata do spadku uniemożliwia skuteczne domaganie się wydania spadku przed stwierdzeniem nabycia tego spadku. Natomiast osobie, (...)

 • Jak uzyskać postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku? (Postępowanie sądu w przypadku wniosku o stwierdzenie nabycia spadku)

  wielkość ich udziałów). Czy istnieje możliwość dokonania stwierdzenia nabycia spadku w innym postępowaniu?Stwierdzenie nabycia spadku może nastąpić również (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  przeznaczony przez walne zgromadzenie do wypłaty akcjonariuszom. § 2. Zysk rozdziela się w stosunku do liczby akcji. Jeżeli akcje nie są całkowicie pokryte, zysk rozdziela się w stosunku (...)

 • Spadek po ojcu

  przeprowadzenia obu spraw (stwierdzenia nabycia spadku i dział spadku) w jednym postępowaniu. Jak bowiem wskazuje art. 681 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli stwierdzenie nabycia (...)

 • Podważenie aktu darowizny

  przeprowadzony tylko w postępowaniu o uchylenie lub zmianę stwierdzenia nabycia spadku, z zastosowaniem przepisów niniejszego rozdziału. Jednakże ten, kto był uczestnikiem postępowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • czy ulega przedawnieniu

  w 1986 roku zmarl mi maz,mial dzieci ktore nie mieszkaly z nim,ale z matka w Australii.kiedy zakladalam sprawe majatkowa,dzieci nie odnalazlam,ale przez (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane