Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura a praca za granicą

  Szwecji przez okres 2 lat, - w Polsce przez okres 1 roku. W czasie zatrudnienia w Polsce uległ wypadkowi przy pracy i ubiega się o rentę z tytułu niezdolności do (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  .? Takiej osobie nie można przyznać prawa do emerytury wcześniej niż od 1 października 2017 r., czyli od dnia, w którym wchodzą w życie nowe regulacje. Aby (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  w danej sytuacji, należy zasięgnąć we wspomnianych wyżej instytucjach właściwych.   Przepisy wspólnotowe Równe traktowanie każdego obywatela, równy dostęp do (...)

 • Porada prawna na temat dokumenty potrzebne do legalnej pracy w niemczech od 1 maja 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dokumenty potrzebne do legalnej pracy w niemczech od 1 maja 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej. Zaświadczenie to służy jako podstawa do wydania wizy w celu wykonywania (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  tworzone dokumenty rozliczeniowe za kolejne miesiące. W razie zaistnienia w kolejnym miesiącu zmian, w stosunku do danych wykazanych w złożonych dokumentach rozliczeniowych, (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  prowadzenia sprawy. § 2. W przypadku wyłączenia organu sprawę załatwia: 1) w okolicznościach przewidzianych w art. 25 § 1 pkt 1 - organ wyższego stopnia nad organem (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  prawo do: wynagrodzenia za czas choroby, od 10 do 16 maja (7 dni), zasiłku chorobowego, od 17 do 31 maja (15 dni). W wyniku kontroli przeprowadzonej w (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  przepracował w pełnym wymiarze czasu pracy, ZUS przyjmuje: w okresie od 2 lipca 1991 r. do 31 grudnia 1992 r. – kwotę 46 zł, a w okresie od 1 (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  ustalonej jako iloczyn liczby zatrudnionych w miesiącu w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy oraz kwoty zasiłku określonej w art. 72 ust. 1 pkt 1 (na początku (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracy oraz zmiany pracodawcy Na jaki okres będzie wydane zezwolenie na pracę sezonową, jeśli np. wniosek był wpisany na 3 miesiące np. od 1 maja do 1 sierpnia (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  tych tytułów przysługuje w dodatkowym wymiarze do 8 tygodni (tj. do 56 dni), nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 8 tygodni życia. Wymiar zasiłku opiekuńczego (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  ) pozostaje w mocy od 25 maja 2018 r. W związku z tym, w przypadku przekazania danych do Szwajcarii nie zachodzi konieczność umieszczania w rejestrze informacji (...)

 • Karta Nauczyciela

  , dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  dziecko nauki w szkole, niezależnie od wieku, w którym rozpoczęło ono naukę. Świadczenie dobry start przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  etylowy - 10 litrów, wino i napoje fermentowane - 90 litrów, w tym wino musujące - 60 litrów, piwo - 110 litrów, produkty pośrednie - 20 litrów. Ponadto (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  dokumentacji pracowniczej konieczności wystąpienia do Ciebie jako płatnika składek o wydanie: dowodów potwierdzających wykonywanie w okresie od 1 stycznia 1999 (...)

 • Kodeks wyborczy

  nieprawidłowości w rejestrze wyborców, w szczególności w sprawie:  1)   pominięcia wyborcy w rejestrze wyborców;  2)   (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  budynków. W przepisach tych nie wskazano terminu dokonania wpisu. W praktyce na wpis będziesz czekać około 14 dni. Termin ten zależy jednak od liczby aktualnie złożonych (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  naturalnego oraz łatwo psujące się.4. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia:1) warunki przyjmowania towarów do (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  obowiązanego do dokonania wypłat z rachunku bankowego ustają z dniem dokonania zajęcia w postępowaniu egzekucyjnym.Art. 891. W razie zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej do (...)

 • Kodeks cywilny

  umowy, umowa dochodzi do skutku, skoro druga strona w czasie właściwym przystąpi do jej wykonania; w przeciwnym razie oferta przestaje wiązać.Art. 70.  § 1W razie (...)

 • Kierujący pojazdami

  Art. 1. 1. Ustawa określa: 1) osoby uprawnione do kierowania pojazdami na drogach publicznych oraz na drogach położonych w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu; (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  przypadkach występuje kryterium niezdolności do pracy lub zdolności do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej. Kolejnym kryterium kwalifikującym do umiarkowanego (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  ;Ustanowienie kuratora zgodnie z przepisem ust. 1 nie stanowi przeszkody do usunięcia, według przepisów ogólnych, braku zdolności sądowej lub procesowej albo braków (...)

 • Praca za granicą

  podjęcia pracy. Od pierwszego dnia pracy osoba powinna być ubezpieczona w kraju, w którym wykonuje pracę), zapoznać się z informacjami o życiu oraz warunkach pracy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane