Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  zdrowotnemu, musi on także złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA – do 10. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni (np. za lipiec do 10 sierpnia). Jaka jest wysokość składki? Wysokość (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  chce — chorobowego) i ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego (ZUS ZZA)— jeśli zgłaszasz nianię tylko do ubezpieczenia zdrowotnego. 3. (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego albo dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, jeśli prawo do zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający (...)

 • Porada prawna na temat dokumenty do urlopu zdrowotnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dokumenty do urlopu zdrowotnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  przez okres: do 3 lat, nie dłużej jednak niż do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6. rok życia, do 6 lat - w przypadku dziecka, które z powodu (...)

 • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne - kiedy jest obowiązkowe?

  ubezpieczenia zdrowotnego Jeżeli ktoś nie jest zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego, choć ma do tego prawo, i skorzystał ze świadczeń opieki zdrowotnej – to możesz (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  rodziny do świadczeń rodzinnych w Polsce. Po uzupełnieniu odpowiednich formularzy w cz. B przez właściwą instytucję w Polsce oraz potwierdzeniu uprawnień, formularze zostaną odesłane bezpośrednio (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  po roku nauki można udzielić 14-dniowego urlopu, jeżeli nie ma on prawa do takiego urlopu z tytułu wykonywanej pracy, w ramach którego korzysta on z takich uprawnień i ulg, jakie w okresie (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  obowiązany jest do powrotu do pracy. Przy czym nie jest to obowiązek dyrektora, a jedynie jego uprawnienie. Jednocześnie nauczyciel może się temu sprzeciwić w drodze stosownego powództwa (...)

 • Kto podlega (i co z tego ma) ubezpieczeniu zdrowotnemu obowiązkowo?

  korzystające z urlopu wychowawczego niepodlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu; osoby uprawnione do świadczeń alimentacyjnych na podstawie ugody sądowej lub (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  – jeśli zgłaszasz się tylko do ubezpieczenia zdrowotnego, ZUS ZCNA – jeśli zgłaszasz do ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny. Dokumenty te należy złożyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane