Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  ubiegająca się o uzyskanie kompensaty na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych (Dz. U. Nr 169, poz. 1415, (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  również powiedzieć w przypadku innych form regulowania zobowiązania, np. w wyniku potrącenia (kompensaty). Przykład: Pan Józef jest małym podatnikiem, stosującym metodę kasową. Pan Józef  (...)

 • Potrącenie wzajemnych wierzytelności

  - Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych' ); window.parent.parent.frames.menu.setPomocContext('dokument'); if(window.parent.frames.toc.duzyspis!=null){window.parent.parent.frames.menu.setActTocButton

 • Porada prawna na temat dokument kompensaty druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dokument kompensaty druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dokumenty poświadczane przez notariusza

  czynności notarialnej, której poprzednio odmówił. Wówczas nie nadaje się zażaleniu dalszego biegu. notariat, notariusz, poświadczenie kopii dokumentu, dokument

 • Skuteczne zawarcie umowy

  upoważnionej. Na marginesie należy dodać, iż sfałszowanie podpisu jest przestępstwem. Zgodnie z artykułem 270 kodeksu karnego kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. Nr 112 poz. 1198).           informacja publiczna, dostęp do informacji publicznej, sprawa publiczna, informacja, dokument urzędowy

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  , obowiązek podatkowy, metoda kasowa rozliczeń z VAT, mały podatnik, kwartalne deklaracje VAT-7K, kwartalne rozliczenie, rejestracja, druk VAT-R

 • Jak zarejestrować samochód kupiony za granicą?

  terytorium państwa członkowskiego (druk VAT-25) lub potwierdzające brak tego obowiązku,dowód wpłaty opłaty recyklingowej (500zł) lub oświadczenie o podleganiu obowiązkowi zapewniania sieci (...)

 • Zakup nowego i używanego samochodu za granicą - wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz import

  firmy, należy również złożyć „Informację o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu”. Informację taką stanowi druk VAT-23. Do informacji, o której mowa, należy dołączyć (...)

 • Koniec z niepotrzebnymi dokumentami

  ubezpieczenie zdrowotne, czyli druk RMUA, legitymację emeryta czy dowód opłaty składki z ostatniego miesiąca.Wystarczy więc dokument z PESEL, a jeśli okaże się, że system eWUŚ (Elektroniczna (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dotyczy druku PCC

  Kupiłem auto i w urzędzie skarbowym dowiedziałem się o konieczności wypełnienia druku PCC. Mój problem polega na tym, że nie mam kontaktu ze sprzedającym (...)

 • RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

  Gdzie to zglosic? Przez dwa lata nie dostale ani 1 RMUA! (koza) raczej nie mozna nigdzie tego zglosic,poprostu musisz nachodzic kadrowa i zadac - badz (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • założenie księgi wieczystej

  Czy spółdzielnia mieszkaniowa nie posiadająca wpisu do KRS, może legalnie sprzedawać mieszkania? Ja nie mam z tym problem, tylko zastanawiam się (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane