Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustanowienie służebności-dostęp do drogi

  rozwiązanie. Zgodnie z art. 145 kodeksu cywilnego, jeżeli nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej lub do należących do tej nieruchomości budynków gospodarskich, (...)

 • Prawa i obowiązki wynikające ze współwłasności

  Jestem współwłaścicielką (współwłasność ułamkowa) drogi dojazdowej do mojej posesji (domek jednorodzinny). Oprócz mnie jest jeszcze trzech współwłaścicieli, gdyż droga umożliwia dojazd (...)

 • Naruszenie własności przez zaśnieżanie drogi

  dojście (dojazd) do własnej posesji, to można uznać, iż stanowi to naruszenie prawa własności inne niż pozbawienie władztwa nad rzeczą, czyli opisane w art. 222§2 kodeksu cywilnego. (...)

 • Porada prawna na temat dojazd do posesji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dojazd do posesji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata za drogę konieczną

  W sądzie odbyła się sprawa w 1960 r. założona przez właściciela naszych działek, chodzi o dojazd do naszych posesji, cytuję wyrok "zasądzić solidarnie na rzecz właściciela tej działki (...)

 • Droga dojazdowa do lokalu użytkowego

  podziału dojazd do lokalu pozostał przy tym drugim lokalu. Nasz lokal nie ma drogi dojazdowej do działki i lokalu, wprawdzie działka graniczy z dużym parkingiem, ale można z niego tylko (...)

 • Opłaty za korzystanie z gruntu gminy

  . Dodatkowo ma Pan tego świadomość, wiedząc, iż do korzystania z tego terenu nie ma Pan uprawnień. W związku z powyższym, w opisanym stanie faktycznym będziemy mieli do czynienia z bezumownym (...)

 • Odszkodowanie za służebność drogi koniecznej

  a dojeżdżano inną drogą. Urząd miasta zezwolił na administrowanym przez siebie terenie na postawienie dwóch garaży blaszaków, czym zamknął dojazd do swych dwóch posesji i od tamtego (...)

 • Zniesienie służebności drogi koniecznej

  zniesienia służebności gruntowej za wynagrodzeniem, jeżeli wskutek zmiany stosunków służebność stała się dla niego szczególnie uciążliwa, a nie jest konieczna do prawidłowego korzystania (...)

 • Wynagrodzenie prezesa jako koszt spółki z o.o.

  /423/18/2004) czytamy, że „ponoszenie przez spółkę kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do siedziby spółki (...) prezesa zarządu nie znajduje racjonalnego uzasadnienia do zaliczenia (...)

 • Służebność drogi utworzonej z kilku działek

  " do księgi wieczystej jako swojej własności. To, do kogo należy grunt pod drogą wynika z prawa własności do tego gruntu. Jeżeli wbrew temu został dokonany wpis w księdze wieczystej, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane