Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  25.93.13.0 Tkaniny, kraty, siatki i ogrodzenia z drutu z żeliwa, stali lub miedzi; siatka rozciągana z żeliwa, stali lub miedzi - wyłącznie: - kraty, siatki i ogrodzenia z (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  mieszkaniowe, przeznaczone na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zajmowanego na podstawie tytułu prawnego oraz wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  zakresie gospodarki mieszkaniowej uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi - w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów, z wyłączeniem dochodów (...)

 • Porada prawna na temat dofinansowanie z unii na remont dachu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dofinansowanie z unii na remont dachu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dzierżawa a amortyzacja

  (remont) - uprawnia podatnika do zaliczenia ich w całości do kosztów uzyskania przychodów, bez względu na wielkość tych wydatków. Zatem, jeżeli prace wykonane w budynku (na dachu) (...)

 • Dofinansowanie kinematografii pod kontrolą

  Kto może uzyskać z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dofinansowanie przedsięwzięcia w zakresie kinematografii? Z wnioskiem o dofinansowanie przedsięwzięcia z zakresu (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  W 2005 roku poniosłem wydatki na własne potrzeby mieszkaniowe, przeznaczone na remont budynku letniskowego. Remont obejmował: - wymianę pokrycia dachu, - wykonanie nowej izolacji (...)

 • Remont i nadbudowa poddasza

  przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. Z kolei nadbudowa, rozbudowa i dobudowa są w świetle prawa budowlanego traktowane na równi z samą budową. Za remont (...)

 • Program Infrastruktura i Środowisko. Ponad 800 umów o dofinansowanie

  minister środowiska Maciej Grabowski. Co w praktyce oznacza podpisanie 801 umów o dofinansowanie inicjatyw proekologicznych? Z każdą z nich wiąże się konkretna inwestycja, przedsięwzięcie (...)

 • Naprawa dachu dzierżawionego budynku

  "modernizacji" faktycznie wymiana dachu tylko pogorszyła jego stan. Dodam, ze pieniądze na remont dachu pochodziły częściowo ze źródeł zewnętrznych: konserwator zabytków, unia. (...)

 • Wykonanie zastępcze w razie zwłoki dłużnika

  remontem. Ponadto pomocnym będzie dowód z zeznać świadków (np. co do obecności folii na dachu) oraz zdjęcia dachu wykonane przed wykonaniem remontu. Wymienione powyżej dowody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane