Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  wsparcia w kwocie odpowiedniej do okresu korzystania z dofinansowania; w przypadku spłaty przed dniem nabycia mieszkania całości kredytu bądź spłaty przewyższającej 50% ceny zakupu (...)

 • Mieszkanie dla młodych - nowy program od 2014 roku

  uzależnia od następujących warunków: złożenie wniosku musi nastąpić nie później niż do końca roku kalendarzowego, w którym nabywca mieszkania ukończył 35 lat, do (...)

 • Nowe zasady Mieszkania dla młodych (MDM)

  własnego do kredytu hipotecznego. Jeśli w rodzinie będzie dwoje dzieci, mnożnik dofinansowania wzrośnie z 15 do 20 procent, w przypadku trójki i większej liczby dzieci, mnożnik (...)

 • Porada prawna na temat dofinansowania do zakupu mieszkania policji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dofinansowania do zakupu mieszkania policji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mieszkanie dla Młodych

  posiadania spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu - do rozwiązania umowy najmu i opróżnienia lokalu mieszkalnego lub zrzeczenia się spółdzielczego lokatorskiego prawa (...)

 • Podrobione środki ochrony roślin - to się nie opłaca

  Sądowego, adres i telefon do siedziby firmy; oferowane środki ochrony roślin mogą być legalnie sprzedawane w Polsce (tzn. posiadają zezwolenie na wprowadzenie do obrotu); sklep ogranicza możliwość (...)

 • "Mieszkanie dla młodych" w uzgodnieniach międzyresortowych

  społecznych. 28 listopada 2011 r. te same organizacje otrzymały do konsultacji projekt ustawy. W ramach konsultacji społecznych - uwzględniając zarówno uwagi zgłoszone do założeń ustawy (...)

 • Za co płacisz w rachunku za ogrzewanie, prąd i gaz?

  , opłatę abonamentową, czyli opłatę pobieraną przez przedsiębiorstwo ciepłownicze od odbiorcy za "gotowość do świadczenia usług".   Pamiętaj, że: Mieszkania szczytowe i parterowe (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  osobowej, do wysokości wniesionych udziałów lub wkładów do spółdzielni albo wkładów do spółki osobowej, 51) przychody otrzymane z tytułu zwrotu (...)

 • Zmiany w MdM. Większe dopłaty dostaną...

  . Łączna kwota dofinansowania to ponad 187 milionów złotych. Około 55 procent umów zawarły osoby samotne. 44 procent małżeństw oraz 6 procent osób samotnych w momencie zakupu mieszkania (...)

 • Dofinansowanie do zakupu mieszkania w SG

  z tytułu zakupu domu jednorodzinnego (udziału w tym domu). Ustawodawca dokładnie nie sprecyzował na jakiej podstawie trzeba nabyć własność nieruchomości, aby skorzystać z w/w dofinansowania, (...)

 • Zakupione materiały pornograficzne powodem postępowania karnego – opinia prawna

  skierowana do prokuratora nadrzędnego w stosunku do prokuratora prowadzącego sprawę. Na marginesie warto dodać, iż procedura wnoszenia skarg i wniosków jest w dużym stopniu odformalizowana. (...)

 • Mieszkanie dla młodych

  metra kwadratowego mieszkania nie przekracza określonej kwoty. Ile wyniesie dopłata? 10 % od wskaźnika zbliżonego do ceny mieszkania – gdy wniosek o dofinansowanie składa bezdzietny (...)

 • Pomoc dla pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa

  ; jeśli podróże są związane z uzyskaniem pomocy z Funduszu, zakupu żywności lub bonów żywnościowych, zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Duzy problem sasiedzki

  Sytuacja u mnie wyglada w ten sposob, ze sasiedzi pietro wyzej maja trojke dzieci w wieku 1-3 lat. Polaszczyli sie na "becikowe". Sa malzenstwem (...)

 • zakup mieszkania

  maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane