Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

  zarówno matka-pracownica jak i ojciec opiekujący się dzieckiem. Urlop udzielany jest wyłącznie na pisemny wniosek osoby chcącej skorzystać z tego uprawnienia. Wniosek w tej kwestii (...)

 • Dłuższe urlopy na opiekę nad dzieckiem

  wykorzystał urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego. Z urlopu ojcowskiego może skorzystać pracownik – ojciec, który wychowuje swoje dziecko lub adoptowane. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  przebywał na urlopie macierzyńskim. Pracownik socjalny w grudniu 2005 składał ustne prośby o urlop socjalny, ale mu odmawiano. W dniu 10.10.2006 złożył pisemną prośbę (wniosek) o dodatkowy (...)

 • Porada prawna na temat dodatkowy urlop wniosek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dodatkowy urlop wniosek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop macierzyński - ile trwa?

  . Dodatkowy urlop macierzyński Kolejną nowością jest wprowadzenie instytucji dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop ten miałby przysługiwać obok urlopu macierzyńskiego podstawowego (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu. Wniosek pracownicy byłby dla pracodawcy wiążący i pracodawca byłby obowiązany do udzielenia tego urlopu. Dodatkowy urlop (...)

 • Urlop macierzyński - ojciec może z niego korzystać

  wykorzystać maksymalnie po 13 tygodni urlopu. Kiedy złożyć wniosek o urlop? Wniosek o urlop ojcowski należy złożyć nie później niż 7 dni przed jego rozpoczęciem. Wniosek (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  macierzyński. Ale urlop ten po porodzie i tak nie może być krótszy niż 8 tygodni, Również kobieta, która przyjęła małe dziecko na wychowanie ma prawo do urlopu. Nie jest to (...)

 • Zmiany w prawie od Nowego Roku

  – 35 tygodni (podstawowy) – 6 tygodni dodatkowy (dotychczas 3 tygodnie) 5 dzieci i więcej – 37 tygodni (podstawowy) – 6 tygodni dodatkowy (dotychczas 3 tygodnie) Aby móc

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  rodzicielskiego wypłacono  drugiemu z rodziców dziecka, liczbie części wypłaconego zasiłku za okres tego urlopu, okresie, w którym urlop rodzicielski został wydłużony,  stawce (...)

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  ;rym mowa w § 8 zdanie drugie, § 9, § 11 ust. 1 pkt 2, § 12 oraz § 15 (tzw. urlop okolicznościowy), pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia. urlop okolicznościowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • wychowawczy podanie

  Witam, Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Moje dziecko urodziło się 25.10.2011r. Mam zamiar iść na urlop wychowawczy, dopóki (...)

 • Wypowiedzenie

  Czy ważne jest wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony jeżeli nie zostało opatrzone żadną pieczątką, ani firmową, ani imienną - podpis (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane