Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  tytułu rozpoczęcia roku szkolnego Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przysługuje raz w roku szkolnym w wysokości 100 zł na dziecko. Dodatek (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  ubezpieczenia  nie przekracza 30 dni, przy ustalaniu  podstawy wymiaru zasiłku  zarówno dla ubezpieczonych, dla których jest określona najniższa podstawa wymiaru składek, (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  kształceniem dziecka w wieku: 1) do ukończenia 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności; 2) powyżej 16 roku życia do ukończenia 24 roku (...)

 • Porada prawna na temat dodatek opiekuńczy dla ludzi po 80 roku życia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dodatek opiekuńczy dla ludzi po 80 roku życia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  mowa w ww. pkt 2, dodatek aktywizacyjny przysługuje w wysokości do 50% zasiłku dla bezrobotnych przez połowę okresu, w jakim przysługiwałby bezrobotnemu zasiłek. Dodatek aktywizacyjny (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  zasiłku przez 8 tygodni (56 dni) po porodzie, nie krócej jednak niż przez 7 dni od śmierci dziecka. Jeśli dziecko umrze po 8 tygodniu życia, to zasiłek przysługuje jej przez 7 (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , małżonkowie mogą zawrzeć umowę majątkową małżeńską po dokonaniu podziału majątku wspólnego lub po uzyskaniu przez wierzyciela zabezpieczenia, albo zaspokojenia wierzytelności, (...)

 • Dodatki do zasiłku rodzinnego

  dziecka niepełnosprawnego wynosi miesięcznie: 90,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 110,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  trzeba składać raz do roku. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres 1 roku – od 1 października do 30 września. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia danego roku. (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  wynagrodzenia ogłaszanego dla celów emerytalnych w II kwartale tego roku kalendarzowego w stosunku do IV kwartału ubiegłego roku kalendarzowego.  3. Prezes Zakładu Ubezpieczeń (...)

 • Ile wyniosą świadczenia rodzinne od 1 listopada 2018 r.?

  , dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego: do 5. roku życia – 90 zł, powyżej 5. roku życia do ukończenia (...)

 • Kodeks cywilny

  niebezpieczeństwem dla życia nie przewidzianym w paragrafach poprzedzających, ten może być uznany za zmarłego po upływie roku od dnia, w którym niebezpieczeństwo ustało albo (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  . § 3. Kto zaginął w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia nie przewidzianym w paragrafach poprzedzających, ten może być uznany za zmarłego po upływie roku (...)

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  życia do ukończenia 18 roku życia; 135 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.  Od 1 listopada 2017 r. będzie (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  rodziny złoży wniosek o rentę rodzinną po tej osobie. Przy rozpatrywaniu wniosku o rentę rodzinną po takiej osobie ZUS obliczy jej emeryturę dla celów przyznania renty rodzinnej (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  postępowania dyscyplinarnego na niekorzyść obwinionego nie jest dopuszczalne po jego śmierci albo po upływie trzech lat od popełnienia czynu będącego podstawą orzeczenia, a gdy czyn stanowił (...)

 • Instrumenty rynku pracy, czyli jak państwo wspiera finansowo bezrobotnych

  podjęli zatrudnienia, bezrobotnych niepełnosprawnych.Bezrobotnym do 25 roku życia, powyżej 50 roku życia oraz bezrobotnych, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności (...)

 • Karta Nauczyciela

  wymiarze rok i 9 miesięcy, o ile staż rozpoczęli z dniem 1 września roku szkolnego następującego bezpośrednio po tym roku szkolnym. 5. Jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  spadku kontynuuje metodę opodatkowania po przedsiębiorcy (podatek liniowy, karta podatkowa, ryczałt) do końca roku, w kolejnym roku może wybrać inną metodę. Przedsiębiorstwo w spadku (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  chorym dzieckiem, to też przysługuje ci zasiłek opiekuńczy. Sprawdź, kto i w jaki sposób może otrzymać taki zasiłek. Kto może dostać zasiłek opiekuńczy? Możesz go uzyskać, gdy (...)

 • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  do 5 lat oraz 70 zł na dziecko uczące się w wieku 6-24 lata; dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Również jest nową formą wsparcia rodzin - będzie wypłacany raz w roku, (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  ) lub w dniu złożenia wniosku o emeryturę (gdy będziemy ustalać rentę po zmarłym emerycie). Następnie wybierze wariant najkorzystniejszy dla wnioskodawcy. To samo dotyczy renty rodzinnej po (...)

 • Rodzinna piecza zastępcza szansą na drugi dom

  zastępczej. Co więcej, skutkuje występującym wciąż umieszczaniemw pieczy zastępczej o charakterze instytucjonalnym dzieci w wieku poniżej 7 roku życia. Na koniec 2016 roku w placówkach (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  studia w czerwcu, nie uzyskało dochodów w roku podatkowym; dziecko 3 - dziecko pełnoletnie, które nie ukończyło 25. roku życia i uczy się w szkole wyższej, w październiku (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  zastrzeżeniem art. 87 § 4, w następujących rodzajach zakładów karnych: 1) zakładach karnych dla młodocianych, 2) zakładach karnych dla odbywających karę po raz pierwszy, 3) (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane