Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  udać się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako instytucji właściwej do wykonywania zadań z zakresu koordynacji świadczeń z tytułu bezrobocia i złożyć tam otrzymane w (...)

 • Komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  opiekę ma ustalone prawo do renty socjalnej, emerytury, renty inwalidzkiej lub renty z tytułu niezdolności do pracy; dziecko wymagające opieki przebywa, w związku z koniecznością (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  należności w terminie określonym w zdaniu drugim wypłaca się dodatek mieszkaniowy za okres, w którym wypłata była wstrzymana.  12. Osoba, w stosunku do której z powodu nieuregulowania (...)

 • Porada prawna na temat dodatek do emerytury nauczycielskiej z powodu choroby zawodowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dodatek do emerytury nauczycielskiej z powodu choroby zawodowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy można stwierdzić chorobę zawodową - opinia prawna

  ewentualnego odszkodowania z tytułu choroby zawodowej. Do kogo się z tym zwrócić?Opinia prawnaZgłaszanie podejrzenia choroby zawodowejZgłoszenie podejrzenia (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  niezdolność do wypełniania ról społecznych z powodu stałego lub długotrwałego naruszenia sprawności organizmu, w szczególności powodującą niezdolność do pracy. Niepełnosprawność, (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  prawa do "częściowych" emerytur z Francji i Belgii - wyliczonych zgodnie z przepisami tych państw. 5. Zaliczkowa wypłata emerytur Ustalenie prawa do emerytury, szczególnie (...)

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  przedemerytalny. Komu będzie przysługiwał omawiany dodatek? Dodatek pieniężny przysługuje osobom, które w marcu danego roku kalendarzowego mają prawo do: emerytury, renty z (...)

 • Emerytura nauczyciela

  Nauczyciele oraz członkowie ich rodzin mają prawo do zaopatrzenia emerytalnego z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z uwagi na fakt, iż są pracownikami podlegającymi powszechnemu systemowi (...)

 • Choroby zawodowe - zasady przyznawania świadczeń

  zmarłego ubezpieczonego lub rencisty uprawnionego do renty z tytułu choroby zawodowej;  9) dodatek do renty rodzinnej - dla sieroty zupełnej;  10) dodatek (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową; renta rodzinna - dla członków rodziny zmarłego ubezpieczonego lub rencisty uprawnionego do renty z tytułu wypadku przy pracy lub choroby (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

  Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS-/DU.2005 nr 169 poz.1412/ Cytuję" 7. w art.32 (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • praca w warunkach szkodliwych

  czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane