Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dla kogo i jakie świadczenia rodzinne?

  . I tak, przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wynosił w 2004 r. 1626 zł.  Zasiłek rodzinny nie przysługuje, jeżeli: (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów

  przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 194 zł.  Dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej i z ha przeliczeniowych oraz z (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  , wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego. Art. 19. Tracą moc: 1) ustawa z dnia 11 listopada (...)

 • Opinia prawna na temat dochód z ha przeliczeniowego za 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dochód z ha przeliczeniowego za 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  . Wysokość miesięcznej składki zależy od powierzchni gospodarstwa. Jeśli rolnik ma powyżej 15 ha, płaci 36 złz własnej kieszeni. Jeśli ma od 6 do 15 ha, płaci 18 zł. Jeśli ma mniej (...)

 • Zasiłek dla żołnierza będącego rolnikiem

  od kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, zasiłek przysługuje w wysokości stanowiącej różnicę między kwotą minimalnego wynagrodzenia za pracę a wysokością tego dochodu. Za dochód (...)

 • Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

  z gospodarstwa rolnego oraz z dochodów pozarolniczych dochody te sumuje się. Jak ustalić przeciętny miesięczny dochód rodziny? Ustala się go dzieląc przez liczbę 12 łączną kwotę (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy

  rolnego to wówczas, zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 podatek rolny za rok podatkowy wynosi: od 1 ha przeliczeniowego gruntów - równowartość pieniężną 2,5 q żyta. Jeżeli grunty (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  na wypoczynku oraz uzyskane z tytułu wyżywienia tych osób,dodatki za tajne nauczanie określone w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2003 r. Nr 118, (...)

 • Podatek rolny

  rolnika, właściciela gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha użytków rolnych. Czy w związku z tym użytki rolne o pow.0,6650 ha (te, które są w posiadaniu (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  prowadzona jest z małżonkiem, który nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty i podlega ubezpieczeniu z mocy ustawy oraz gdy rencista pobiera rentę rolniczą z tytułu niezdolności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane