Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  . Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w Art. 11, przysługuje (...)

 • Ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego

  przysługuje jednak wyżęj opisanej osobie jeżeli: 1) ma ustalone prawo do renty socjalnej, emerytury lub renty; 2) bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego pozostawała (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  wychowawczego nie wlicza się do okresu zatrudnienia wymaganego do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku, Nauczycielce, która w związku z rozpoczęciem urlopu (...)

 • Opinia prawna na temat dochód do wychowawczego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dochód do wychowawczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  prawnemu dziecka, jeżeli dziecko pozostaje pod jego faktyczną opieką, uprawnionemu do urlopu wychowawczego) nie przysługuje danej osobie, jeżeli:   bezpośrednio przed uzyskaniem prawa (...)

 • Okres pobierania zasiłku wychowawczego

  tylko w przypadku złożenia wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności prawnej zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, pracodawca udziela tego urlopu na okres nie dłuższy (...)

 • Wysokość zasiłku wychowawczego

  , jeżeli przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie uprawnionego, uzyskany w roku 2001, nie przekracza 548 zł (netto) Prawo do zasiłku wychowawczego ustala się na okres do (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Prawo do zasiłku wychowaczego

  wykonawczego odnoszące się do zasiłku wychowawczego nie stanowią nic na temat ewentualności uzyskiwania dochodów, które nie zostały zgłoszone do urzędu skarbowego. Wystarczającymi (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

  wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej czynności.   Pracownik uprawniony do urlopu (...)

 • Kto i w jakiej procedurze wypłaca świadczenia rodzinne?

  mających wpływ na prawo do świadczeń rodzinnych, jeżeli zażąda tego podmiot, który wypłaca i ustala prawo do takich świadczeń. Jeżeli osoba wezwana odmówiła udzielenia wyjaśnień co (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop macierzyński a umowa o dzieło oraz zasiłki

  W chwili obecnej przebywam na urlopie macierzyński do 5 marca 2005r.. Pobieram z tego tytułu zasiłek macierzyński (jestem zatrudniona w jednym zakładzie (...)

 • zasiłek a utrata dochodu

  w 2004 r. żona otrzymywała przez 4 m-ce zasiłek macierzyński który został wliczony do dochodu przy rozliczaniu z Urzedem Skarbowym. Czy przy składaniu (...)

 • "PRZYWILEJE" SAMOTNEJ MATKI?

  Chciałabym sie dowiedzieć jake " przywileje" ma matka samotnie wychowująca dziecko, począwszy od narodzin dziecka? od czego powinna zaczać, (...)

 • becikowe i wychowawcze 2013

  Witam wszystkich. Mam następujący problem . Wraz z żoną staramy sie o dostanie drugiego becikowego i wychowawczego , związku z tym wybrałem sie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane