Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dochody z wynajmu mieszknia

  od osób fizycznych (Dz. U. 2003 r., Nr 224, poz. 2225 ze zmianami). Powyżej została omówiona jedna z możliwości rozliczania się z podatku dochodowego w przypadku najmu. Dochody osiągane (...)

 • Wynajem mieszkania a podatek

  wynajmowanym mieszkaniu powoduje, że wynajmujący musi rozliczać z fiskusem dochody z wynajmu, inaczej niż np. ryczałtem? Prowadzenie przez najemcę działalności gospodarczej w (...)

 • Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. 1998 r., Nr 144, poz. 930, ze zm.)   ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, dochody z wynajmu, powierzchnia (...)

 • Porada prawna na temat dochody z wynajmu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dochody z wynajmu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty a dochody z majątku dziecka

  . Jeżeli więc w analizowanym przypadku dziecko jest właścicielem mieszkania, które jest wynajmowane, dochody z wynajmu stanowią dochód dziecka i w związku z tym jeżeli dochody (...)

 • Kasy fiskalne a wynajem

  wystawiać faktur VAT, a zatem powstaje wątpliwość, czy mogą korzystać z powyższego zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych.Osoby takie – osiągające mniejsze dochody (...)

 • Płatnik VAT a płatnik ryczałtu za wynajem

  skarbowego? Oprócz tego mam dochody z umowy o pracę w Niemczech, które rozliczam w Niemczech. Bycie podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (...)

 • Kasa fiskalna a wynajem

  ., gdyż zgodnie z pozycją 15 załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 czerwca 2008 r. w sprawie kas rejestrujących: zwolnione z obowiązku ewidencjonowania za pomocą (...)

 • Alimenty na żonę

  dochody z wynajmu lokali użytkowych. Lokale wynajmuję z budynku który dostałem jako darowizna od rodziców rok przed ślubem (budynek stanowi moja odrębną własność). Czy żona (...)

 • Podnajem pokoju w użyczonym mieszkaniu

  Opodatkowanie umowy najmu zostało omówione w odpowiedziach: Dochody z wynajmu mieszkania Opodatkowanie przychodów z najmu Pisemne oświadczenie o wyborze opodatkowania (...)

 • Wynajem a umowa użyczenia

  chcielibyśmy aby ona czerpała dochody z tego wynajmu. Czy jeśli użyczymy córce w całości tą działkę - to czy ona może od 1 stycznia sama czerpać dochody z najmu i (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 368, z późn. zm.) z tytułu odprawy mieszkaniowej, 49a) ekwiwalent pieniężny w zamian za (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  (przychodów), określonych w art. 29, 30 i 30a ustawy, których nie łączy się z dochodami z innych źródeł, 19% podatek od dochodów z kapitałów pieniężnych, (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej osób fizycznych są zasady, wynikające z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  podstawie stosownych zezwoleń Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze o ile osoba przedstawi, określone w przepisach

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  ustalone ostateczną decyzją podlegają potrąceniu z bieżąco wypłacanych świadczeń z funduszu. W przypadku braku spłaty nienależnie pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnegowraz (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ukończenia 18 roku życia), to: jeżeli osiągamy dochody tylko z tytułu zatrudnienia, wówczas składamy tylko wniosek o świadczenie wychowawcze; jeżeli mamy dochody z innych (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  . Nr 106, poz. 668, z 2000 r. Nr 117, poz. 1228, z 2002 r. Nr 113, poz. 984 i Nr 240, poz. 2055 oraz z 2003 r. Nr 188, poz. 1840), przy czym wielkość pomocy publicznej udzielanej w formie (...)

 • Rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla rolników

  :  emerytury i renty z ubezpieczeń społecznych,  wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę czy umowy zlecenia,  dochody z działów specjalnych produkcji rolniczej, 2) (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  opodatkować dochody otrzymywane z tego tytułu. Umowę o wynajem pokoi podpisałem z dniem 23 października, natomiast mieszkanie wynajmuje od początku roku 2009. W umowach zawarte są kwoty (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony)  - na pokrycie zwiększonych wydatków (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  . Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w związku z koniecznością opieki nad dzieckiem przysługuje matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu (...)

 • Kupno sprzedaż nieruchomości

  koszty z działalności gospodarczej, które można sumować z pozostałymi przychodami i kosztami firmy, a dochód z takiego najmu jest opodatkowany razem z dochodem z działalności (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce

  wspomnianych dochodów z najmu w Szwecji. Polska skorzystała z prawa do opodatkowania dochodu z nieruchomości położonej na terenie naszego kraju. Stanowi o tym art. 3 ust. 2a ustawy z (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  ;sł 1975,00 zł, tj. 164,58 zł miesięcznie. Jeśli rodzina lub osoba ucząca się uzyskuje dochody z gospodarstwa rolnego oraz uzyskuje pozarolnicze dochody, to dochody te sumuje się.  Ustalając

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  rodzinnego z tytułu: urodzenia dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania - podzielonych przez 12. W przypadku gdy wysokość zasiłków

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

  Się podepnę . Płace od 3 lat alimenty od momentu wyprowadzenia się z domu , jeszcze przed wyrokiem 500 pln . Ani razu się nie spóźniłem mam zlecenie (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • wezwanie z Urzędu Skarbowego

  Dzień dobry, moja teściowa wynajmowała przez jakiś czas mieszkanie lokatorom 'na czarno'. Niestety raz wynajęła pewniej Pani, z którą nie za dobrze (...)

 • Kropka nad alimentami

  Witam wszystkich!!! Bardzo bym chciała abyście pomogli lub doradzili w sprawie alimentów i wymienili się swoimi doświadczeniami. Zacznę od tego (...)

 • Podatek od wynajmu mieszkania ?

  Witam! Mam następujący problem: wynajmuje mieszkanie, wpłaciłem za nie kaucje na wypadek zniszczeń (1400pln). Co miesiąc place właścicielce 900pln (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane