Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najniższa krajowa 2017 - ile wynosi?

  o 180,91 zł, czyli w skali roku pracodawca poniesie koszty wyższe o 2170, 92 zł na jednego pracownika. Poniżej szczegółowe zestawienie.   NAJNIŻSZA KRAJOWA – KOSZTY

 • Wynagrodzenie brutto i netto

  wynagrodzeniu netto, a jakie w brutto? Czy jest to w ten sposób, że netto to kwota, którą pracownik dostaje do ręki czyli po potrąceniu ZUS i dodaniu zasiłku rodzinnego, a brutto to przychód (...)

 • Podatek PIT 2017 wyższy niż rok temu?

  ulg podatkowych albo rozliczyć wyższe koszty uzyskania przychodów. Pamiętaj, wprowadzając dane do Programu e-pity 2017 nie będziesz ich musiał ponownie przepisywać przy rozliczeniu rocznym. (...)

 • Porada prawna na temat dochod brutto minus koszty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dochod brutto minus koszty , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od czego zależy wysokość alimentów - opinia prawna

  przyszłości koszty nauki, wydatki szkolne itp.(orz. SN z dnia 29.11.1949r., Wa C 167/49 NP. 1950 s.52) Co zaś się tyczy możliwości zarobkowych i majątkowych osoby zobowiązanej do płacenia, alimentów

 • Wycofanie pracownika z ZUS a podatek

  podatek od wynagrodzenia (brutto minus K.U.P.) i złożyć korektę PIT-4 i PIT 11 za rok 2006 oraz wypłacić wyższe wynagrodzenie netto pracownikowi, czy zsumować składki ZUS, które otrzymałem (...)

 • Amortyzacja samochodu osobowego

  podatku dochodowym od osób fizycznych, odpisów amortyzacyjnych od części przekraczającej powyżej wskazaną kwotę nie uważa się za koszty uzyskania przychodu. Podobna zasada, stosownie do art. 23 (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Umowa o przekazanie praw autorskich i rachunek

  Witam! Mam problem następujący: Wystawiam umowę o dzieło z przekazaniem praw opiewająca np. 600zł brutto. Natomiast zagadą jest dla mnie rachunek (...)

 • CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

  Mój mąż ma 18-letnie dziecko sprzed naszego małużeństwa (małużeństwo zawarliśmy 10 lat temu). Dotąd płaci regularnie alimenty. Jednak od 3 (...)

 • Podwyzszenie / obniżenie alimentow ?

  Masz problem z alimentami? Chcesz je podwyzszyc ? Obnizyc? Wyegzekwowac od zobowiazanego do ich placenia? Napisz do mnie opisujac swoja sytuacje a postaram (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane