Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okresy podlegania ubezpieczeniom dobrowolnym

  możliwe dobrowolne ubezpieczenie wypadkowe. W jakich okresach osoby ubezpieczone dobrowolnie objęte są tym ubezpieczeniem – o tym dowiesz się z niniejszej porady. Ubezpieczenie emerytalne (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  ; jeśli rozliczasz składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe i jeśli niania chce — chorobowe) i ubezpieczenie zdrowotne niani, należnych składkach na ubezpieczenie

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?

  wniosek został zgłoszony. Składka na dobrowolne ubezpieczenie emerytalne i rentowe finansowana jest w całości przez samego ubezpieczonego. Jeżeli okres dobrowolnego objęcia ubezpieczeniami (...)

 • Porada prawna na temat dobrowolne ubezpieczenie emerytalne rentowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dobrowolne ubezpieczenie emerytalne rentowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dobrowolne ubezpieczenia emerytalne i rentowe

  ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym na zasadzie dobrowolności obowiązane są samodzielnie obliczać i uiszczać składki na to ubezpieczenie. Składka na ubezpieczenie emerytalne wynosi (...)

 • Dobrowolne składki emerytalne odliczymy w PIT

  zapłacone na dobrowolne ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Będzie to możliwe wówczas, gdy przez cały rok istniała wspólność majątkowa, a kwota tych składek nie (...)

 • Podstawa wymiaru Twojej składki na ubezpieczenie społeczne - sprawdź ile wynosi i jak ją ustalić

  ;w tych zagrożeń. Wysokość składki wynosi: 19,52% podstawy wymiaru - na ubezpieczenie emerytalne, ale część składki na ubezpieczenie emerytalne pochodząca ze składki ubezpieczonego, (...)

 • Wysokość składek na ubezpieczenia

  . 19,52%) na ubezpieczenie emerytalne 213,26 zł (tj. 8%) na ubezpieczenia rentowe 65,31 zł (tj. 2,45%) na ubezpieczenie chorobowe 44,52 (tj. 1,67%) na ubezpieczenie (...)

 • Zasady finansowania składek emerytalnych i rentowych

  ubezpieczenie emerytalne i rentowe w całości z własnych środków. Również w całości z własnych środków osoby prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą finansowane są (...)

 • Składki ZUS 2011: wzrost o blisko 560 zł

  skorzystać z ulg. Przez ten czas będą opłacać składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe i dobrowolne chorobowe od obniżonej podstawy wymiaru. Ponadto zostaną zwolnione (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  składek na ubezpieczenie emerytalne i ubezpieczenia rentowe, z zastrzeżeniem ust. 2 i ust. 3. Zgodnie z podanym zastrzeżeniem, podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane