Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dzieckiem po rozwodzie, jeżeli jest ono zgodne z dobrem dziecka. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia.  § 1a. Sąd może (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  dobro dziecka, sąd opiekuńczy ograniczy utrzymywanie kontaktów rodziców z dzieckiem, gdy zaś utrzymywanie kontaktów rodziców z dzieckiem poważnie zagraża dobru (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  powództwem w celu ochrony interesu społecznego, który będzie sprzeczny z dobrem dziecka. Właściwie rozumiane dobro dziecka jest niewątpliwie zbieżne z interesem społecznym. (...)

 • Porada prawna na temat dobro dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dobro dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód a dobro dziecka

  opiekuńczego dobro dziecka stanowi negatywną przesłankę rozwodową. Dobro dziecka nie jest definiowane przez prawo. Jego ochrona polega na ustaleniu wszystkich okoliczności faktycznych (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  matka nie żyje - przeciwko dziecku.§ 4. W razie śmierci dziecka, które było powodem w sprawie o ustalenie ojcostwa, ustalenia mogą dochodzić jego zstępni.Art. 85. § 1. Domniemywa się, (...)

 • Obiektywne dobro dziecka

  poczynania rodziców powinny być kierowane tak, aby jak najlepiej służyły interesom dziecka. Obiektywne dobro dziecka powinno być oceniane na podstawie obiektywnie przyjętych reguł prawidłowego (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny.  § 4. Rodzice przed powzięciem decyzji w ważniejszych sprawach dotyczących osoby lub majątku dziecka (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  przemijającej przeszkody w jej sprawowaniu, ograniczona. Kiedy sąd może ograniczyć władzę rodzicielską? Podstawową przesłanką ograniczenia władzy rodzicielskiej jest wzgląd na dobro dziecka. (...)

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  , pełnoletniego dziecka (do czasu nowelizacji kro w czerwcu 2009 roku zgoda taka -w przypadku uznania dziecka pełnoletniego- była niezbędna) lub opiekuna małoletniego dziecka, jeżeli matka (...)

 • Dobro dziecka jako negatywna przesłanka orzeczenia rozwodu

  piśmiennictwie i judykaturze różnice zdań. Z jednej strony uznaje się, że dobro dziecka wymaga z reguły oddalenia powództwa o rozwód (tak m. in. A. Stelmachowski, Dobro dziecka (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  , skierowanie dziecka do kształcenia w odpowiedniej placówce. Zarządzenia doraźne Zarządzeniami doraźnymi są dyspozycje sądu opiekuńczego, które nakładają na rodziców obowiązek (...)

 • Jak rozwiązać przysposobienie (adopcję)?

  wskutek niego miałoby ucierpieć dobro małoletniego dziecka. Rozwiązanie przysposobienia może nastąpić tylko, gdy dobro dziecka tego wymaga albo, przynajmniej, gdy przez rozwiązanie (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem.

  kontaktów z dzieckiem, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  prowadzącym ten dom, w przypadku umieszczenia dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego - osobom prowadzącym tę placówkę, w przypadku umieszczenia dziecka w placówce

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  kontakt dziecka z nimi, ponieważ od momentu przysposobienia rodzicami dziecka stają się adoptujący, Na przysposabiającym ciąży obowiązek alimentacyjny względem tego dziecka, czyli (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej, gdy rodzice żyją osobno

  opiekuńczy), oboje są przedstawicielami ustawowymi dziecka i mają prawo podejmować czynności w imieniu dziecka, mają prawo zarządu majątkiem dziecka, mają prawo do osobistej (...)

 • Kontakty z dzieckiem według projektu nowelizacji K.r.o.

  zachowaniu szacunek wobec rodziców. Jakie zmiany mają dotyczyć ustalania pochodzenia dziecka? Projektowane zmiany szczegółowo regulują kwestie ustalenia rodziców dziecka w (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  dziecka, jednocześnie ograniczając jej zakres do współdecydowania w najważniejszych sprawach dziecka w przypadku byłej żony ojca dziecka. Oznacza to, że w sytuacjach szczególnie ważnych (...)

 • Zmiany dla dobra dzieci i rodzin?

  ;każdej sprawie, w której dobro dziecka jest zagrożone (np. w sprawach o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej). Nowe prawo zapewni szybką reakcję na krzywdę dzieci, (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  Dziecka.  Każdy wniosek - ze względu na to, że dotyczy dziecka - wymaga szybkich działań. Dlatego będzie wysyłany przez Ministra Sprawiedliwości do adresata pocztą elektroniczną lub

 • Rozwód małżonków a dobro wspólnych, małoletnich dzieci

  rozwodu jest wskazane. Zgodnie z orzecznictwem SN w każdej sprawie rozwodowej małżonków mających małoletnie dzieci sąd ma obowiązek wnikliwie badać problem dobra dziecka. Wskazać (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  dziecka. Tu również mogą powstać komplikacje.Matka dziecka ma bowiem prawo współdecydowania w ważnych sprawach dziecka – taką z pewnością jest wyjazd dziecka na stałe (...)

 • Unia Europejska będzie chronić tożsamość narodową dzieci

  Sprawiedliwości Michał Wójcik. - "To jest dobro konkretnego dziecka. O to nam zawsze chodzi. Walczyliśmy, aby chłopiec mógł przebywać w swojej rodzinie. Jeżeli rodzice, babcia, (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  dziecka (RDD)?Dział IV projektu ustawy dotyczy rodzinnych domów dziecka (RDD). Projekt wskazuje na podmioty które mogą prowadzić rodzinne domy dziecka oraz określa charakter (...)

 • Kontakty dziadków z wnukami

  oznacza to jednak, że prawo dopuszcza bezpodstawne pozbawianie dziecka kontaktów z dalszą rodziną. Nadrzędną zasadą prawa rodzinnego jest dobro dziecka. Przepis art. 95 § (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane