Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?

  powództwem w celu ochrony interesu społecznego, który będzie sprzeczny z dobrem dziecka. Właściwie rozumiane dobro dziecka jest niewątpliwie zbieżne z interesem społecznym. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dzieckiem po rozwodzie, jeżeli jest ono zgodne z dobrem dziecka. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia.  § 1a. Sąd może (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny.  § 4. Rodzice przed powzięciem decyzji w ważniejszych sprawach dotyczących osoby lub majątku dziecka (...)

 • Porada prawna na temat dobro dziecka orzecznictwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dobro dziecka orzecznictwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  matka nie żyje - przeciwko dziecku.§ 4. W razie śmierci dziecka, które było powodem w sprawie o ustalenie ojcostwa, ustalenia mogą dochodzić jego zstępni.Art. 85. § 1. Domniemywa się, (...)

 • Wywiezienie dziecka za granicę po rozwodzie

  szczególności obowiązek i prawo rodziców do wykonywania pieczy nad osobą i majątkiem dziecka oraz do wychowania dziecka. Władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro (...)

 • 2 kobiety w akcie urodzenia dziecka

  orzecznictwo Europejskiego Trybunał Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Według WSA zarzut naruszenia Karty Praw Podstawowych UE jest nieuzasadniony, gdyż sąd uznał, że (...)

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  , pełnoletniego dziecka (do czasu nowelizacji kro w czerwcu 2009 roku zgoda taka -w przypadku uznania dziecka pełnoletniego- była niezbędna) lub opiekuna małoletniego dziecka, jeżeli matka (...)

 • Władza rodzicielska przy rozwodzie

  dobro dziecka, sąd opiekuńczy ograniczy utrzymywanie kontaktów rodziców z dzieckiem, gdy zaś utrzymywanie kontaktów rodziców z dzieckiem poważnie zagraża dobru (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą

  zagraniczny jednak o charakterze urlopowym. Z całą pewnością wyjazd dziecka za granicę na stałe jest rozstrzygnięciem o charakterze istotnym dla dziecka. Podsumowując, matka dziecka (...)

 • Prawa do dziecka z konkubinatu

  porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy.” Z treści przytoczonych powyżej przepisów wynika, że zarówno Pan, jak i matka dziecka możecie podejmować wszelkie decyzje dotyczące dziecka. (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  przemijającej przeszkody w jej sprawowaniu, ograniczona. Kiedy sąd może ograniczyć władzę rodzicielską? Podstawową przesłanką ograniczenia władzy rodzicielskiej jest wzgląd na dobro dziecka. (...)

 • Władza rodzicielska po śmierci jednego z rodziców

  i w jakim zakresie niezbędna jest ingerencja, sąd ma obowiązek brać pod uwagę przede wszystkim dobro dziecka. W razie pozbawienia władzy rodzicielskiej wszystkich rodziców, sąd ustanawia (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  , skierowanie dziecka do kształcenia w odpowiedniej placówce. Zarządzenia doraźne Zarządzeniami doraźnymi są dyspozycje sądu opiekuńczego, które nakładają na rodziców obowiązek (...)

 • Uczestnictwo rodziców w terapii dziecka

  sprawach dziecka rodzice rozstrzygają wspólnie; w braku porozumienia między nimi rozstrzyga sąd opiekuńczy" (na podstawie wniosku o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka). władza rodzicielska

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  dziecka (RDD)?Dział IV projektu ustawy dotyczy rodzinnych domów dziecka (RDD). Projekt wskazuje na podmioty które mogą prowadzić rodzinne domy dziecka oraz określa charakter (...)

 • Rozwód a dobro dziecka

  opiekuńczego dobro dziecka stanowi negatywną przesłankę rozwodową. Dobro dziecka nie jest definiowane przez prawo. Jego ochrona polega na ustaleniu wszystkich okoliczności faktycznych (...)

 • Sądowe ustalenie ojcostwa

  300 (ok. 10 miesięcy) do 181 (ok. 6 miesięcy) dni przed urodzeniem się dziecka, Matka dziecka może żądać w pozwie nie tylko zasądzenia alimentów na przyszłość od ojca dziecka, (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  prowadzącym ten dom, w przypadku umieszczenia dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego - osobom prowadzącym tę placówkę, w przypadku umieszczenia dziecka w placówce

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  dziecka, jednocześnie ograniczając jej zakres do współdecydowania w najważniejszych sprawach dziecka w przypadku byłej żony ojca dziecka. Oznacza to, że w sytuacjach szczególnie ważnych (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  kontakt dziecka z nimi, ponieważ od momentu przysposobienia rodzicami dziecka stają się adoptujący, Na przysposabiającym ciąży obowiązek alimentacyjny względem tego dziecka, czyli (...)

 • Dobro dziecka jako negatywna przesłanka orzeczenia rozwodu

  piśmiennictwie i judykaturze różnice zdań. Z jednej strony uznaje się, że dobro dziecka wymaga z reguły oddalenia powództwa o rozwód (tak m. in. A. Stelmachowski, Dobro dziecka (...)

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem.

  kontaktów z dzieckiem, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  Dziecka.  Każdy wniosek - ze względu na to, że dotyczy dziecka - wymaga szybkich działań. Dlatego będzie wysyłany przez Ministra Sprawiedliwości do adresata pocztą elektroniczną lub

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  dziecka. Tu również mogą powstać komplikacje.Matka dziecka ma bowiem prawo współdecydowania w ważnych sprawach dziecka – taką z pewnością jest wyjazd dziecka na stałe (...)

 • Obiektywne dobro dziecka

  poczynania rodziców powinny być kierowane tak, aby jak najlepiej służyły interesom dziecka. Obiektywne dobro dziecka powinno być oceniane na podstawie obiektywnie przyjętych reguł prawidłowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane