Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  , którym jest sąd rejonowy właściwy dla miejsca zamieszkania dziecka, z wnioskiem o powierzenie Pani wykonywania władzy rodzicielskiej.Ograniczenie władzy rodzicielskiej orzekane jest, gdy dobro (...)

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  ;Sądowego ustalenia ojcostwa może żądać dziecko, jego matka oraz domniemany ojciec dziecka. Jednakże matka ani domniemany ojciec dziecka nie mogą wystąpić z takim żądaniem po śmierci dziecka (...)

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  , sposobu leczenia w razie długotrwałej choroby), zarządu majątkiem, kierowania rozwojem dziecka, reprezentowania dziecka poza wypadkiem zastrzeżonym dla rodziców zastępczych.   Kiedy (...)

 • Opinia prawna na temat dobro dziecka orzecznictwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat dobro dziecka orzecznictwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwód małżonków a dobro wspólnych, małoletnich dzieci

  rozwodu jest wskazane. Zgodnie z orzecznictwem SN w każdej sprawie rozwodowej małżonków mających małoletnie dzieci sąd ma obowiązek wnikliwie badać problem dobra dziecka. Wskazać (...)

 • Umowa alimentacyjna - opinia prawna

  opisanej, nie tylko ojciec winien przesyłać pieniądze na utrzymanie dziecka, lecz zobowiązana do tego jest również matka dziecka.  Spełnianie obowiązku alimentacyjnego wobec dziecka (...)

 • Uprowadzenie dziecka za granicę

  dziecka od matki. Oznacza to, że dobro niemowlęcia sprzeciwia się nakazaniu jego powrotu, prowadzającego do oddzielenia go od matki z wskazanymi wyżej konsekwencjami; w takim razie wniosek o (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa

  rozważań należy zauważyć, iż brak zgody matki na uznanie dziecka przez ojca nie ma wpływu na pozycję prawną ojca i dziecka, jeśli ojcostwo zostało ustalone wyrokiem sądu (po prostu uznanie (...)

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem przez matkę

  ;w z dzieckiem w tym okresie. O tym jaki kształt ostatecznie przyjmą spotkania, zadecyduje sąd, biorąc pod uwagę przede wszystkim dobro dziecka. Sąd weźmie również pod uwagę np. wiek (...)

 • Kontakty dziadków z wnukami

  oznacza to jednak, że prawo dopuszcza bezpodstawne pozbawianie dziecka kontaktów z dalszą rodziną. Nadrzędną zasadą prawa rodzinnego jest dobro dziecka. Przepis art. 95 § (...)

 • Zwrot chorobowego dla ZUS

  administracyjnej. Powyższe stanowisko zostało potwierdzone przez orzecznictwo, m.in. Sąd Najwyższy w wyroku z 2004 r. (II UK 370/2004) wskazał, iż w trakcie zwolnienia lekarskiego nie można nawet (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Moje zarobki a alimenty na dziecko mojego męża

  Czy ktoś może mi powiedzieć co powinnam zrobić, mój narzeczony jest po rozwodzie i ma z pierwszego małżeństwa 1 dziecko. Zamierzamy wziać ślub, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane