Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  zawarciu umowy powinien się zgłosić do właściwego terytorialnie Oddziału ZUS, aby dokonać zgłoszenia do ewidencji. Wpłaty kolejnych składek powinieneś dokonywać w banku lub na poczcie (...)

 • Podatek VAT i podatek dochodowy a usługi edukacyjne - opinia prawna

  (PKWiU 80), to wówczas zgodnie z Załącznikiem nr 4 do ustawy o VAT, usługi te korzystają ze zwolnienia przedmiotowego z podatku od towarów i usług. A to z kolei wyklucza możliwość (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  sprzedaży, w celu ustalenia, czy nie nastąpiło przekroczenie kwoty uprawniającej do korzystania z tej formy opodatkowania, jest obowiązany do składania deklaracji uproszczonej. Podatnikowi, (...)

 • Porada prawna na temat do pobrania druk z06 gus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do pobrania druk z06 gus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wypłacane będą zasiłki chorobowy i macierzyński?

  , to projekt postanawia, iż za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną – trwającej łącznie do 33 dni w ciągu roku kalendarzowego (...)

 • Pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic

  skorzystać albo z wyjazdu albo z zajęć. Jak i gdzie można otrzymać wsparcie? Informacje o warunkach otrzymania pomocy rodzice uzyskają w urzędzie gminy. Zasiłek losowy dostanie każde dziecko (...)

 • NBP będzie zbierał dane od podmiotów innych niż banki?

  o zmianie ustawy o Narodowym Banku Polskim oraz ustawy - Prawo dewizowe (sejmowy druk nr 1620) dane, informacje, NBP, EBC, statystyka, banki, finanse, system monetarny, polityka pieniężna, GUS

 • Propozycje zmian w systemie ubezpieczeń społecznych oraz w ustawie o emeryturach i rentach z FUS

  Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Obecnie, negocjacje dotyczące tego zwiększenia przeprowadza się dopiero po ogłoszeniu przez Prezesa GUS (do końca stycznia) (...)

 • Rolnicy otrzymają dotacje do ubezpieczeń swoich upraw i zwierząt?

  , uboju z konieczności. Proponuje się, aby dopłaty do składek ubezpieczeniowych były przekazywane zakładom ubezpieczeń na podstawie umów zawieranych przez ministra właściwego do spraw (...)

 • Referendarz sądowy

  powinno zawierać: wniosek o dopuszczenie do egzaminu konkursowego; ankietę personalną (druk do pobrania w dziale kadr właściwego sądu okręgowego, opracowany przez MS); życiorys; urzędowo (...)

 • Polska gospodarka na plusie

  wynosił on minus 3. Dla koniunktury w przemyśle wskaźniki wynoszą minus 5 w maju br. wobec minus 8 w kwietniu 2009 r.Pliki do pobrania:PKB 29-05-09 rdr PKB 29-05-09 kdk   Źródło: (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana zarządu spółki.

  Witam, Mam spółkę z o.o. i chciałbym zmienić w niej prezesa zarządu. Nigdy tego nie robiłem więc nie wiem dokładnie jakie formularze powinienem (...)

 • Druk SD- Z2

  Witam ! Mam następujący problem nie mogę nigdzie znaleźć aktualnego druku SD- Z2 dotyczącego zgłoszenia spadku. Można ten druk znaleźć gdzieś (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane