Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mój były mąż zagroził córce że przestanie płacić na nią alimenty.

  , ale znajduje się w niedostatku. W tym drugim wypadku dziecko pozostaje w takiej samej sytuacji wobec obowiązanych do alimentacji rodziców, jak każdy krewny uprawniony (...)

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  ;wczas, gdy prawo do zasiłku wychowawczego przysługiwało także w poprzednim okresie zasiłkowym.. Dziecko umieszczono w żłobku lub w przedszkolu, w zakładzie specjalnym, (...)

 • Zmiana sposobu ściągania alimentów

  Od zeszłego roku (wrzesień) alimenty i zadłużenie na ich poczet ściągane są ze świadczenia emerytalnego zobowiązanego. W ZUS znajduje sie oryginał wyroku z klauzulą wykonalności. (...)

 • Porada prawna na temat do ktorego roku zycia placi sie alimenty w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do ktorego roku zycia placi sie alimenty w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dług alimentacyjny

  Od roku 1999 mam zasądzone alimenty na mojego syna w wysokości 350 zł, od roku 2000 jest to kwota 500 zł. Do dnia dzisiejszego nie zapłaciłem złotówki. Alimenty (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami

  W 1985 r. wyszłam za mąż, urodziłam 4 dzieci, w 1998 roku wystąpiłam o rozwód z powodu alkoholizmu męża. Rozwód dostałam szybko, po pół roku, orzeczony z winy męża. Zasądzono (...)

 • Alimenty a kieszonkowe dla dziecka

  , gdyż nie wydaje się, by sąd orzekł niższe alimenty niz te, które maż płacił do tej pory dobrowolnie. Proszę jeszcze zauważyć, iż w takiej sytuacji jak opisana wszystko wskazuje (...)

 • Nierównomierne rozłożenie alimentowania

  % przeciętnego wynagrodzenia w skali roku. Wypłaty są dokonywane w wysokości przyznanej przez sąd, ale nie wyższej niż 30% przeciętnego wynagrodzenia ogłaszanego przez Prezesa Głównego (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów

  wynagrodzenia ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych i zasadniczo przez okres 12 miesięcy- od czerwca danego roku do maja następnego roku, (...)

 • Alimenty a inflacja

  . Ojciec dziecka do dziś płaci alimenty w tej samej wysokości. Czy taki zapis uprawnia mnie do dochodzenia wyższej kwoty alimentów? Jak należy je obliczyć i kto powinien dokonać (...)

 • Opłaty za korzystanie z gruntu gminy

  . Dodatkowo ma Pan tego świadomość, wiedząc, iż do korzystania z tego terenu nie ma Pan uprawnień. W związku z powyższym, w opisanym stanie faktycznym będziemy mieli do czynienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane