Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2010: wspólne rozliczenie z małżonkiem

  Trzeba złożyć do 2 maja PIT-36 lub PIT-37 oraz spełnić szereg warunków. Pierwszym jest pozostawanie w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy. Aby złożyć wspólny (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć podatek od napiwków?

  na PIT – ponieważ są rozliczane na takich samych zasadach, jak pensja. Firma wystawia wówczas pracownikowi informację PIT-11. Kiedy napiwki są dochodem z innych źródeł? Gdy (...)

 • PIT 2013. Jak rozliczyć podatek od napiwków?

  na PIT – ponieważ są rozliczane na takich samych zasadach, jak pensja. Firma wystawia wówczas pracownikowi informację PIT-11.   Kiedy napiwki są dochodem z innych źródeł? Gdy

 • Porada prawna na temat do kiedy rozliczamy pit 11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do kiedy rozliczamy pit 11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  się ze mną w tej sprawie. Druga sprawa, wystawił PIT-11, a do tej pory, czyli do 18.02.2008 r., nie wypłacił wynagrodzenia. Czy pracodawca ma prawo wystawić PIT-11, jeśli nie (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, importowane lub nabyte wewnątrzwspólnotowo do 31 grudnia 2018 r., które będą przeznaczone do (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  wystawiania takiego weksla nie jest jeszcze wiadomo, jaka kwota długu pozostaje do zwrotu. Do weksla dołącza się deklarację wekslową, czyli porozumienie między wystawcą weksla a wierzycielem (...)

 • Jak odliczyć straty z lat ubiegłych w rozliczeniu za 2017 rok?

  podatkowym straty wykazuje się w odpowiednim dla podatnika zeznaniu podatkowym: w zeznaniu PIT-36, w zeznaniu PIT-36L, w zeznaniu PIT-28, w zeznaniu PIT-38. O czym jeszcze należy (...)

 • Kolonie i obozy w ramach ulgi rehabilitacyjnej w PIT

  najmu, dzierżawy     -  podlegające opodatkowaniu przy zastosowaniu skali podatkowej, po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu podatkowym PIT‑36, PIT‑37.  

 • PIT od działalności gospodarczej, a ryczałt od najmu...

  najmniej cenie lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego (art. 709 1 k.c.). Kiedy najem trzeba opodatkować PIT? Z przychodami uzyskiwanymi z najmu i zaliczanymi do źródła

 • Nieodpłatne świadczenie a darowizna

  działalności gospodarczej jest również wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, obliczonych zgodnie z art. 11 ust. 2-2b, z wyjątkiem otrzymanych od osób (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • PIT 38

  Witam Mam pytanie czy wie ktoś może jak rozliczyc straty w PIT 38?Będę wdzięczny za wszelkie iformacje witam, dostałem z biura maklerskiego PIT 8C, (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane