Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  , a wjazd do Polski nastąpił 1 lipca? Czy wolno dać zezwolenie na inny okres niż podany we wniosku, np. gdy pracodawca chciałby do 1 października, ale cudzoziemiec ma wizę (...)

 • Kodeks pracy

  wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Jeżeli rozwiązano umowę o pracę, zawartą na czas określony albo na czas wykonania określonej pracy, odszkodowanie przysługuje w wysokości (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  przyjmie się na wychowanie dziecko w wieku: do 7 lat, do 10 lat, jeśli dziecko ma odroczony obowiązek szkolny i wystąpisz do sądu opiekuńczego z wnioskiem o wszczęcie (...)

 • Porada prawna na temat do kiedy pracodawca ma czas na oddanie pitu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat do kiedy pracodawca ma czas na oddanie pitu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  prawo do zasiłku z tytułu bezrobocia w Polsce - podlega ustawodawstwu Polski; jest emerytem lub rencistą, pracowała lub pracuje za granicą i ma dzieci na utrzymaniu -  ma (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  nianią może zostać podpisana na dowolny okres czasu, np. na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia warunków pracy lub na 2 lata, a następnie przedłużona (...)

 • Kodeks cywilny

  sobą skutki bezpośrednio dla reprezentowanego.Art. 96. Umocowanie do działania w cudzym imieniu może opierać się na ustawie (przedstawicielstwo ustawowe) albo na oświadczeniu reprezentowanego

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  najem lub dzierżawę na czas oznaczony do 3 miesięcy. Wykaz sporządza się i podaje do publicznej wiadomości, jeżeli po umowie zawartej na czas oznaczony do (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  związane z zaufaniem pracodawcy do osoby je sprawującej. „Utrata zaufania” ma się zatem odnosić do konkretnego przypadku, konkretnej sytuacji i ma negatywnie rzutować (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  pracę na czas określony aneksów do umowy. Przez takie rozwiązanie pracodawcy mogli obchodzić zakazy kodeksu pracy i poszczególnymi dodatkowymi porozumieniami do jednej (...)

 • Rodzaje umów o pracę

  na czas określony jest ograniczony do 33 miesięcy. Ten okres zatrudnienia ma zastosowanie także do czasu trwania kilku umów na czas określony zawieranych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane